Reklama

Wiara

#AdwentoweInspiracje: jeszcze bliżej Jezusa!

W ten Adwent redakcja portalu niedziela.pl pragnie towarzyszyć ci jeszcze bliżej niż w poprzednich latach. Nie chcemy cię pouczać i nakazywać, chcemy pokazać przykłady, świadectwa, inspiracje, które być może zachęcą cię do lepszego.

[ TEMATY ]

adwent

Adwent2021

#AdwentoweInspiracje

foto: canva

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Najlepszym motywatorem do pozytywnych zmian, co sami zauważamy w swoim życiu, jest żywe świadectwo, ukazujące Bożą moc i miłość.

Świat już nie potrzebuje moralizatorów, nadchodzi czas świadków. I to właśnie chcemy dać ci w ten Adwent.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Trzy razy w każdym tygodniu Adwentu (poniedziałek, środa, piątek) – znajdziesz na naszym portalu artykuł z konkretnym świadectwem i inspiracją do działania.

Poniedziałek - #adwentoweŚwiadectwo – pokażemy ci jak wiele cudów, także dziś, działa Jezus pośród nas! Pragniemy przykładem pokazać, jak nasze życie może się zmienić, gdy pozwolimy Bogu działać w nim.

Środa - #adwentowyŚwięty – w tym dniu na naszym portalu sylwetka nie(zwykłego) świętego. Nie będzie to kolejna biografia czy notka „bo tak wypada”. Będzie to historia taka jak nasze życie. Bez lukru i pudru. Święci jakich być może nie znasz. Zwykli, ludzcy święci.

Piątek - #adwentowaModlitwa – w dzień męki naszego Pana najlepsze co możemy to ...rozmowa z Nim. Przygotujemy dla ciebie specjalne modlitwy własnymi słowami, które staną się idealną przestrzenią twojej bliskości z Jezusem.

W ten Adwent pragniemy być jeszcze bliżej Jezusa. Jeśli chcesz iść razem z nami – serdecznie cię zapraszamy!

Redakcja internetowa

2021-11-28 08:28

Ocena: +7 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Franciszek: Adwent to okres oczekiwania i modlitwy

O Adwencie jako okresie oczekiwania i modlitwy mówił dziś Ojciec Święty w rozważaniu przed niedzielną modlitwą „Anioł Pański”. Papież nawiązał do czytanego w liturgii fragmentu Ewangelii (Łk 21, 25-28. 34-36), mówiącego o przyjściu Pana na końcu czasów.

Franciszek zauważył, że w słowach Pana Jezusa zawarta jest zachęta, abyśmy się nie lękali, ponieważ obiecuje, że przyjdzie. „Trzeba powstać i podnieść głowę, ponieważ właśnie wtedy, gdy wszystko zdaje się kończyć, Pan przychodzi, aby nas zbawić. trzeba Go oczekiwać z radością nawet pośród utrapień, w kryzysach życia i w dramatach dziejowych” – wskazał Ojciec Święty.
CZYTAJ DALEJ

Zmarł biskup Piotr Turzyński

2025-04-14 19:30

[ TEMATY ]

bp Piotr Turzyński

bp Turzyński

episkopat.pl

bp Piotr Turzyński

bp Piotr Turzyński

Nie żyje bp Piotr Turzyński - biskup pomocniczy radomski, delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej i ds. Duszpasterstwa Nauczycieli. Zmarł po długiej chorobie nowotworowej. Miał 61 lat. W marcu br. obchodził 10. rocznicę święceń biskupich. W kapłaństwie przeżył 37 lat.

O śmierci biskupa Piotr poinformował bp Marek Solarczyk:
CZYTAJ DALEJ

Twórcy odbudowy Notre Dame uhonorowani najwyższymi odznaczeniami Francji

Architekci, rzemieślnicy i urzędnicy nadzorujący odbudowę katedry Notre Dame w Paryżu zostali uhonorowani we wtorek przez prezydenta Francji Emmanuela Macrona najwyższymi odznaczeniami państwowymi, m.in. orderami Legii Honorowej. Uroczystość odbyła się dokładnie sześć lat po pożarze świątyni z 15 kwietnia 2019 roku.

Rozpoczęła się po godz. 18 - o tej samej porze sześć lat temu w Notre Dame pojawiły się płomienie, które strawiły konstrukcję dachu. Kadry płonącej świątyni obiegły cały świat, który śledził także akcję gaszenia pożaru. Szczególnie dramatycznym momentem było zawalenie się iglicy.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję