Reklama

Aspekty

Akcja diecezjalnej Caritas #PaczkaDlaSamotnegoSeniora

Diecezjalna Caritas 20 grudnia przekazała paczki seniorom z naszej diecezji w ramach akcji #PaczkaDlaSamotnegoSeniora.

[ TEMATY ]

#PaczkaDlaSamotnegoSeniora

caritaszg.pl

Wolontariusze z różnych środowisk rozwieźli 150 paczek dla najbardziej potrzebujących seniorów z Zielonej Góry.

Wolontariusze z różnych środowisk rozwieźli  150 paczek dla najbardziej potrzebujących seniorów z Zielonej Góry.

Wolontariusze z różnych środowisk rozwieźli 150 paczek dla najbardziej potrzebujących seniorów z Zielonej Góry. W paczkach seniorzy otrzymali między innymi produkty na stół wigilijny: barszcz, krokiety, pierogi, świece Caritas, opłatek oraz produkty żywnościowe, które od darczyńców, którzy włączyli się do Akcji Torba Charytatywna (firmy, instytucje, szkoły, osoby prywatne). 

Akcja #PaczkaDlaSamotnegoSeniora kolejny raz połączyła Caritas Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej oraz Gminę Miejską Głogów, tak by wesprzeć najbardziej potrzebujących seniorów mieszkających w Głogowie. 150 paczek w tym tygodniu trafiło również do samotnych seniorów z Gorzowa.

2021-12-21 10:49

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

#PaczkaDlaSamotnegoSeniora

[ TEMATY ]

Caritas

#PaczkaDlaSamotnegoSeniora

caritaszg.pl

Diecezjalna Caritas wraz z Gminą Miejską Głogów organizuje akcję #PaczkaDlaSamotnegoSeniora.

Na portalu caritaszg.pl można przeczytać, że "w związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej wraz z Gminą Miejską Głogów organizuje Akcję #PaczkaDlaSamotnegoSeniora. Jej celem jest przygotowanie i dystrybucja paczek świątecznych dla samotnych seniorów z terenu miasta Głogowa, Zielonej Góry i Gorzowa Wlkp.".

CZYTAJ DALEJ

Ukraina: Caritas-Spes wspiera psychologicznie dzieci uchodźców w parafii św. Jana Pawła II we Lwowie

2023-01-26 19:07

[ TEMATY ]

Caritas

Lwów

Caritas

Caritas-Spes od 1 października ub.r. prowadzi międzynarodowy projekt AVSI, ukierunkowany na psychologiczną pomoc dzieciom. Zajęcia w Domu św. Jana Pawła II we Lwowie prowadzi psycholog Bogdana Kuczwara. Program obejmuje zajęcia psychologiczne i terapeutyczne dla dzieci oraz konsultacje dla rodziców. Malcy podzieleni są na grupy wiekowe (0-6 lat, 7-12, i 13-18). W czasie pracy z nimi stosowane są aktywizujące metody nauczania. W projekcie wzięło udział łącznie 68 dzieci.

Parafia św. Jana Pawła II we Lwowie do 24 lutego 2022 żyła swoim zwyczajnym życiem, ale już od pierwszych dni wojny zaczęła przyjmować uchodźców, zwłaszcza kobiety z dziećmi. To właśnie najmłodsi najbardziej odczuwają na sobie skutki wojny. Nie rozumieją, dlaczego znajdują się daleko od swoich domów, dlaczego musieli pozostawić ulubione zabawki i rozstali się z przyjaciółmi. Potrzebują oni nie tylko opieki ze strony rodziców, ale również pomocy zawodowych specjalistów, w tym także psychologów.

CZYTAJ DALEJ

Abp Gądecki w "L'Osservatore Romano": trzeba mówić młodzieży o Holokauście

2023-01-27 12:25

[ TEMATY ]

abp Stanisław Gądecki

flickr.com/episkopatnews

Abp Stanisław Gądecki

Abp Stanisław Gądecki

"Trzeba mówić młodzieży o Holokauście”- to tytuł artykułu przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, opublikowanego w piątek na portalu watykańskiego dziennika „L’Osservatore Romano”.

W tekście, który ukazał się w Międzynarodowym Dniu Pamięci o Holokauście, abp Gądecki podkreślił, że trzeba przekazywać młodym pokoleniom wiedzę o Zagładzie, „aby czas nie zatarł śladów tej tragedii”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję