Reklama

Polska

Miechów: hospicjum zachęca do Duchowej Adopcji Pacjenta

Duchowa Adopcja Pacjenta – to propozycja Hospicjum im. bł. s. Bernardyny Jabłońskiej w Miechowie z okazji Światowego Dnia Chorego, obchodzonego 11 lutego. Włączyć może się każdy.

[ TEMATY ]

hospicjum

Miechów

duchowa adopcja

pacjenci

Karol Porwich/Niedziela

Staramy się, aby ten dzień był szczególny dla naszych pacjentów, ale i dawał także okazję do wsparcia, do pomocy. Dar modlitwy może ofiarować każdy – powiedział KAI Kacper Idzik, koordynator wolontariatu hospicyjnego.

Do akcji modlitwy można się przyłączyć w prosty sposób. Na stronie internetowej i Facebooku miechowskiego hospicjum można znaleźć imiona pacjentów z placówki stacjonarnej i domowej. Należy wybrać jednego z chorych i modlić się za niego 11 lutego 2022 r. w Światowy Dzień Chorego. Można modlić się zaproponowaną przez organizatorów modlitwą albo polecać Panu Bogu intencję własnymi słowami.

Włączyć się może każdy, kto zechce. Mogą to być indywidualne adopcje, czyli takie, kiedy osobiście poleca się jednego chorego. Modlić się można we wspólnotach parafialnych, duszpasterskich. Organizatorzy zachęcają, by w danym dniu modlić się na katechezie, w szkole. Włączać się mogą szkoły, przedszkola, grupy modlitewne.

Reklama

- Włączając się w modlitwę, budujemy nie tylko duchową wspólnotę ale przede wszystkim tworzymy ogromne wsparcie dla Pacjentów Hospicjum w Miechowie, za co w ich imieniu dziękujemy – napisała na stronie internetowej placówki s. Benedykta Majzner, kierownik hospicjum.

Szczegóły na stronie www.hospicjum.miechow.net

Początki miechowskiego hospicjum sięgają 1998 r. i łączą się od początku z posługą sióstr albertynek. Hospicjum funkcjonuje w strukturze Caritas Diecezji Kieleckiej.

2022-02-04 18:55

Ocena: +3 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jak w ewangelicznej gospodzie Dobrego Samarytanina

[ TEMATY ]

hospicjum

diecezja kielecka

Busko‑Zdrój

Agnieszka Dziarmaga

Obchody Światowego Dnia Chorego w Hospicjum im. Św. Brata Alberta w Busku-Zdroju z Mszą św. pod przewodnictwem bp. Jana Piotrowskiego miały pogodny, pełen pozytywnych emocji nastrój. Atmosfera wydarzenia przeczyła opinii, że hospicjum jest smutne.

Przede wszystkim w kaplicy – samej w sobie pełnej ciepła i kolorów z barwnym witrażem w ołtarzu głównym, byli licznie zebrani pacjenci, w tym niektórzy przywiezieni na wózkach i z łóżkami. Były reprezentacje wolontariuszy i grupka harcerzy z bukietem tulipanów, były okolicznościowe kartki dla chorych i podziękowania dla tych wszystkich, którym buskie hospicjum zawdzięcza powstanie i funkcjonowanie. Chorzy otrzymali teksty wykonywanych pieśni i najwyraźniej dobrze czuli się w dniu swojego święta.

CZYTAJ DALEJ

Katowice: wybuch w budynku plebanii

2023-01-27 10:02

[ TEMATY ]

policja

PAP/Michał Meissner

W budynku plebanii w Katowicach, w którym w piątek rano doszło do wybuchu gazu, było najprawdopodobniej siedem osób i wszystkie są już na zewnątrz – wynika z dotychczasowych ustaleń policji.

Jak informowała wcześniej PAP rzeczniczka śląskiej straży pożarnej mł. bryg. Aneta Gołębiowska, wybuch nastąpił ok. 8.30 rano w budynku przy ul. Biskupa Herberta Bednorza w Szopienicach.

CZYTAJ DALEJ

„Jesteś księdzem, więc musisz być wrogiem” – 70 lat od procesu kurii krakowskiej

2023-01-27 07:13

[ TEMATY ]

rocznica

Adobe Stock

Stare Miasto w Krakowie

Stare Miasto w Krakowie

70 lat temu, 27 stycznia 1953 r., komunistyczni sędziowie wydali wyrok w procesie pokazowym duchownych kurii krakowskiej. Zapadły wyroki śmierci, dożywocia i długoletnich kar więzienia. Było to jedno z najbardziej brutalnych uderzeń w Kościół katolicki w okresie stalinowskim.

W 1948 r. dyktatura komunistyczna likwidowała ostatnie niezależne od jej wpływów środowiska polityczne. Po zniszczeniu Polskiego Stronnictwa Ludowego i przymusowym zjednoczeniu Polskiej Partii Socjalistycznej z Polską Partią Robotniczą oraz niemal całkowitym rozbiciu zbrojnego podziemia antykomunistycznego jedyną niezależną siłą społeczną pozostawał Kościół. Stopniowo eliminowano religię z nauczania szkolnego. Władze w coraz bardziej otwarty sposób łamały postanowienia porozumienia zawartego z episkopatem w 1950 r. Wciąż jednak nie przystępowano do otwartego i brutalnego ataku wobec najważniejszych przedstawicieli Kościoła.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję