Reklama

Aspekty

Słubice. 43. rocznica narodzin dla nieba niestrudzonego apostoła Miłosierdzia Bożego

15 lutego w parafii pw. Ducha Świętego w Słubicach była sprawowana Msza św. kończąca nowennę za wstawiennictwem bł. ks. Michała Sopoćki w intencji o nowe, święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, za powołanych oraz o rychłą kanonizację Błogosławionego.

Eucharystia odbyła się w szczególnym dniu 43. rocznicy narodzin dla nieba błogosławionego kapłana, wielkiego apostoła Bożego Miłosierdzia. Przeprowadzenie nowenny zaproponowała wspólnocie parafialnej grupa Przyjaciół Paradyża, która od roku przyjęła za patrona spowiednika św. Faustyny. Mszy Świętej przewodniczył proboszcz parafii ks. Andrzej Wawrzysiuk wraz z ks. Władysławem Urbanikiem, który wygłosił okolicznościowe kazanie. W homilii ks. Władysław przedstawił filary i formy kultu do Bożego Miłosierdzia, podkreślając rolę bł. ks. Michała w dziele apostolstwa, którego fundamentem są słowa zawarte w Dzienniczku św. Faustyny. Szczególną uwagę zwrócił wiernym na rolę Matki Bożej Miłosierdzia, jednocześnie zachęcając do zgłębiania orędzia Bożej Miłości dając świadectwo w życiu codziennym. Przed udzieleniem błogosławieństwa proboszcz parafii wraz z uczestnikami liturgii odmówił modlitwę o kanonizację bł. ks. Michała Sopoćki i zachęcił do pobrania specjalnie przygotowanych wizerunków kapłana. Po Eucharystii wierni odmówili Litanię do bł. ks. Michała oraz Koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencjach dusz konających i pokoju na świecie.

2022-02-16 08:52

Ocena: +4 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

U źródła Bożego Miłosierdzia

W pierwszą niedzielę października ulicami Myśliborza przeszła Procesja Różana. Niosąc czerwone róże i odmawiając Różaniec, uczestniczący w nich wierni oddali cześć św. Faustynie, apostołce Bożego Miłosierdzia w 80. rocznicę jej śmierci. Jak co roku w myśliborskich „Faustynaliach” udział wzięły setki osób z całej archidiecezji, m.in. przedstawiciele archidiecezjalnej Caritas ze sztandarem oraz 50-osobowa grupa z parafii pw. św. Jerzego w Goleniowie. Przybyli do sanktuarium Miłosierdzia Bożego, by podziękować Jezusowi i Matce Bożej za wszelkie dobro, jakiego od Nich doświadczają, i zaczerpnąć z bijącego w tym miejscu źródła Bożego Miłosierdzia.

CZYTAJ DALEJ

Ewangelia wzywa nas do otwarcia naszych oczu i serca

2023-01-07 14:36

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mk 6, 1-6.

Środa, 1 lutego 2023

CZYTAJ DALEJ

Bp Zbigniew Zieliński nowym biskupem koszalińsko-kołobrzeskim

2023-02-02 12:14

[ TEMATY ]

Koszalin

diecezjakoszalin.pl

Ojciec Święty Franciszek przyjął rezygnację bp. Edwarda Dajczaka z posługi biskupa koszalińsko-kołobrzeskiego i mianował jego następcą dotychczasowego koadiutora diecezji, bp. Zbigniewa Zielińskiego - ogłosiła dziś w południe Nuncjatura Apostolska w Polsce.

Komunikat:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję