Reklama

Aspekty

Zielona Góra. Kapłański Dzień Modlitw o Pokój

Księża diecezjalni i zakonni naszej diecezji 26 lutego zgromadzili się w zielonogórskim kościele pw. Ducha Świętego na wspólnej modlitwie w intencji pokoju. Spotkaniu przewodniczył pasterz diecezji bp Tadeusz Lityński oraz trzej diecezjalni ojcowie duchowni.

[ TEMATY ]

Zielona Góra

Kapłański Dzień Modlitw o Pokój

Karolina Krasowska

- Mamy być strażnikami i przekazicielami Twojego pokoju, tak bardzo dziś potrzebnego w zamęcie tego świata - modlił się ks. Grzegorz Słapek

- Mamy być strażnikami i przekazicielami Twojego pokoju, tak bardzo dziś potrzebnego w zamęcie tego świata - modlił się ks. Grzegorz Słapek

Spotkanie w zielonogórskim kościele pw. Ducha Świętego rozpoczęło się od wspólnej kapłańskiej modlitwy brewiarzowej, którą poprowadził o. Witold Kuźma, ekonom klasztoru i parafii ojców franciszkanów w Zielonej Górze. Następnie konferencję zatytułowaną „Kapłan – strażnik pokoju” wygłosił ks. dr Grzegorz Cyran, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej w Gubinie.

Centrum spotkania stanowiła adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której kapłani mogli skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Modlitwę przez Najświętszym Sakramentem poprowadził ks. Grzegorz Słapek, proboszcz parafii pw. św. Elżbiety Portugalskiej w Pławiu. 

Kapłański Dzień Modlitw o Pokój podsumował pasterz diecezji bp Tadeusz Lityński.

2022-02-26 13:03

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Światowe Dni Młodzieży diecezjalnie

[ TEMATY ]

Światowe Dni Młodzieży

ŚDM

Zielona Góra

młodzież

Katarzyna Krawcewicz

Młodzież spotkała się w parafii Ducha Świętego w Zielonej Górze

Młodzież spotkała się w parafii Ducha Świętego w Zielonej Górze

W parafii Ducha Świętego w Zielonej Górze 19 listopada odbyły się Światowe Dni Młodzieży na poziomie diecezjalnym.

W całej Polsce na szczeblach diecezjalnych organizowane są liczne wydarzenia związane z obchodami Światowego Dnia Młodzieży. Nie inaczej było w naszej diecezji. Młodzież uczestniczyła we Mszy świętej, wysłuchała świadectw, modliła się wspólnie adorując Najświętszy Sakrament.

CZYTAJ DALEJ

Nuncjusz apostolski w Polsce mianowany rektorem Papieskiej Akademii Kościelnej w Rzymie

2023-01-25 12:04

[ TEMATY ]

abp Salvatore Pennacchio

Karol Porwich/Niedziela

Abp Pennacchio

Abp Pennacchio

Ojciec Święty Franciszek mianował abp. Salvatore Pennacchio rektorem Papieskiej Akademii Kościelnej w Rzymie - podała dziś w południe Nuncjatura Apostolska w Polsce. Nuncjusz będzie pełnił swoją misję w Polsce do czasu jej formalnego zakończenia, co zostanie oficjalnie zakomunikowane.

Publikujemy pełny tekst komunikatu:

CZYTAJ DALEJ

Anioł uratował moje dziecko

2023-01-26 21:07

[ TEMATY ]

świadectwo

Karol Porwich/Niedziela

Mieliście może kiedyś taką sytuację, że coś (ktoś?) niespodziewanie was budzi? Dzięki temu nie zaspaliście do pracy czy na pociąg. A może dzięki tej niespodziewanej pobudce uniknęliście jakiejś tragicznej sytuacji, która mogła się wydarzyć?

Autorka poniższego świadectwa jest przekonana, że usłyszała we śnie głos anioła, który dał jej wyraźne i konkretne polecenie. Tak to po latach wspomina: „Było to kwietniu w 2003 r. – tuż przed Świętami Wielkanocnymi. Byłam wówczas w stanie błogosławionym i w nocy, zupełnie niespodziewanie, usłyszałam wyraźny wewnętrzny głos: „Jutro idź do lekarza!”. Ten głos był stanowczy, a jednocześnie subtelny. Nigdy wcześniej takiego w swym życiu nie słyszałam. Zaraz się przebudziłam, choć właściwie to nie czułam, żebym spała. To było dla mnie coś wyjątkowego i jednocześnie zaskakującego. Nawet się wówczas zastanowiłam: co to było? O co chodzi!? Było to we wtorek, tuż po północy. Pamiętam wyraźnie, bo tego właśnie dnia (raz w tygodniu) przyjmowała moja lekarka. To też mnie później utwierdziło, że ten niezwykły głos był głosem mojego Anioła Stróża, który – jak wkrótce miało się okazać – w nocy po prostu mnie ostrzegł, nakazując mi wizytę u lekarza...

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję