Reklama

Bóg obdarza zaufaniem

- Bóg wybiera jednego z ludzi, aby był ojcem na ziemi Jego Syna. Jakim wielkim zaufaniem obdarzył Bóg Józefa - powiedział kard. Gerhard Müller.

Były prefekt Kongregacji Nauki i Wiary był gościem parafii Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Ursusie, gdzie 19 marca wierni złożyli akt konsekracji św. Józefowi. Złożenie aktu poprzedziły 33-dniowe rekolekcje, o których szerzej pisaliśmy w numerze 7/2022 Tygodnika „Niedziela”.

Witając hierarchę w parafii, ks. proboszcz Zbigniew Sajnóg nazwał kardynała stróżem „prawdziwie katolickiej wiary” i poprosił go o modlitwę, przewodniczenie Mszy św. w intencjach wyczytanych przed łaskami słynącym obrazem św. Józefa oraz o słowo pasterskie.

Przypomnijmy, że kard. Gerhard Müller w latach 2012-2017 był prefektem Kongregacji Nauki Wiary oraz przewodniczącym Papieskiej Komisji „Ecclesia Dei”, od 2009 roku jest członkiem Papieskiej Rady ds. Kultury. Jest cenionym naukowcem, autorem wielu książek i publikacji.

Reklama

W świątyni przy ul. Sosnkowskiego 34 razem z kard. Müllerem Eucharystię koncelebrowali m.in.: ks. prałat Paweł Rytel-Andrianik były rzecznik KEP, ks. prof. Franciszek Longchamps de Berier, ks. Robert Wyszomirski - proboszcz parafii NSJ w Ursusie, ks. Sławomir Śledziński, który od 20 lat jest kapelanem kardynała oraz kapłani z parafii i dekanatu ursuskiego.

- Bóg wybiera jednego z ludzi, aby był ojcem na ziemi Jego Syna. Jakim wielkim zaufaniem obdarzył Bóg Józefa – zwrócił uwagę w homilii kard. Müller. Wskazywał na tajemnicę Boskiego działania, którego nie da się ogarnąć „za pomocą naszej logiki i wyobraźni”.

Kaznodzieja powiedział również, że św. Józef wiernie wypełnił swoją misję oraz porównał go do Abrahama. – Oni uczą nas, co to znaczy wierzyć wbrew wszelkiej nadziei – stwierdził oraz podkreślił, że Święta Rodzina jest wzorem do naśladowania.

Na zakończenie Eucharystii ks. proboszcz Zbigniew Sajnóg serdecznie podziękował wszystkim zebranym w kościele przy ul. Sosnkowskiego.

Na uroczystościach w parafii Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny oprócz jej mieszkańców była dużo osób z parafii sąsiednich. Wśród nich była Anna Królak. - Mam szczególne nabożeństwo do św. Józefa. Jest on wzorem dla mężów, ojców, synów. Wskazuje nam wszystkim, jak mamy postępować – powiedział „Niedzieli”.

2022-03-21 08:29

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kard. Müller dla KAI: Na stwierdzenie autentyczności objawień w Mediugorie musimy jeszcze długo poczekać

Na stwierdzenie autentyczności objawień w Mediugorie musimy jeszcze długo poczekać - powiedział w rozmowie z KAI kard. Gerhard Ludwig Müller. Prefekt Kongregacji Nauki Wiary zwrócił uwagę, że misja abp. Henryka Hosera w Mediugorie dotyczyła uregulowania kwestii duszpasterskich, w tym posługi sakramentalnej. "Natomiast jako Kongregacja Nauki Wiary zajmujemy się prawdziwością domniemanych objawień Matki Bożej w tym miejscu, badamy prawdziwość Jej orędzia tak, aby wyniki naszej pracy przedłożyć Ojcu Świętemu, aby on zdecydował i orzekł o ich prawdziwości" - powiedział kard. Müller.

Zdaniem prefekta Kongregacji Nauki Wiary duże rzesze wiernych są zbyt zafascynowane Mediugorie, tak jakby przyszłość i dobro Kościoła zależała od prawdy tych, jak na razie domniemanych, objawień i orędzia jakie one niosą. "Jak na razie taką postawę należy zniuansować nawet, gdy objawienia Matki Bożej zostaną uznane, tak jak to miało miejsce w przypadku Lourdes i Fatimy. W istocie nie są nam potrzebne nowe objawienia, jako dodatek, czy uzupełnienie do danego nam w pełni i całości Objawienia w Jezusie Chrystusie. Objawienia prywatne mogą być jedynie prorockim dopowiedzeniem, wyostrzeniem wyzwań jakie stawia nam Ewangelia" - powiedział kard. Müller.

CZYTAJ DALEJ

Ewangelia wzywa nas do otwarcia naszych oczu i serca

2023-01-07 14:36

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mk 6, 1-6.

Środa, 1 lutego 2023

CZYTAJ DALEJ

Papież Franciszek przyjął rezygnację bp. Edwarda Dajczaka z urzędu biskupa diecezjalnego

2023-02-02 12:14

[ TEMATY ]

bp Edward Dajczak

Magdalena Pijewska

Bp Edward Dajczak

Bp Edward Dajczak

Papież Franciszek przyjął rezygnację bp. Edwarda Dajczaka z urzędu biskupa diecezjalnego. Tym samym bp Edward Dajczak po ponad 15 latach posługi przechodzi na emeryturę, a nowym biskupem koszalińsko-kołobrzeskim zostaje bp Zbigniew Zieliński, dotychczasowy koadiutor.

Decyzję papieża 2 lutego ogłosiła Nuncjatura Apostolska w Polsce. Informacja została podana do publicznej wiadomości w koszalińskiej katedrze po godz. 12.00.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję