Reklama

Aspekty

Diecezjalna Caritas zaprasza na Dzień Dobra

Przypadająca 24 kwietnia Niedziela Miłosierdzia Bożego to święto patronalne Caritas. W tym roku będzie obchodzona jako Dzień Dobra.

[ TEMATY ]

Dzień Dobra

Karolina Krasowska

Przeprowadzone w Dniu Dobra kwesty pomogą m.in. w utrzymaniu placówek dających schronienie uchodźcom - mówi Sylwia Grzyb z diecezjalnej Caritas

Przeprowadzone w Dniu Dobra kwesty pomogą m.in. w utrzymaniu placówek dających schronienie uchodźcom - mówi Sylwia Grzyb z diecezjalnej Caritas

Organizowane w tym dniu pikniki, warsztaty, pokazy, biegi i koncerty, będą okazją, aby pokazać, jak dużo dobra na co dzień dzieje się dzięki wolontariuszom Caritas. - Wojna w Ukrainie nadała przygotowaniom do tego święta nowy kontekst. Przeprowadzone w Dniu Dobra kwesty pomogą m.in. w utrzymaniu placówek dających schronienie uchodźcom. Wiele z wydarzeń Dnia Dobra będzie miało charakter integracji z naszymi gośćmi z Ukrainy. Chcemy się z nimi jak najlepiej poznać i zaprzyjaźnić, by mogli się u nas poczuć rzeczywiście jak w domu - mówi Sylwia Grzyb, rzecznik prasowy Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

Diecezjalna Caritas włącza się w ogólnopolskie obchody Dnia Dobra we współpracy z Urzędem Miasta Zielona Góra, Fundacją Warto jest Pomagać, Lubuskim Oddziałem Okręgowym Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Polskim Komitetem Pomocy Społecznej w Zielonej Górze. Przy organizacji pomogą również wolontariusze z Szkolnych Kół Caritas wraz ze swoimi opiekunami oraz wolontariusze wyżej wymienionych organizacji.

Centralnym wydarzeniem w naszej diecezji będzie uroczysta Msza św. w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Zielonej Górze. - Podczas Eucharystii będziemy modlić się o pokój w Ukrainie oraz za wszystkie ofiary wojny. Po Mszy Św. na placu między kościołem a filharmonią odbędzie się event charytatywno – społeczny. Chcemy aby w tym dniu nastąpiła integracja mieszkańców w uchodźcami wojennymi z Ukrainy, których bardzo serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu. Jest to dzień Świąt Wielkanocnych dla mieszkańców Ukrainy, chcemy by w tym dniu nie czuli się sami, aby ten świąteczny czas przeżyć wspólnie razem - dodaje Grzyb.

Plan Dnia Dobra:

9:30 – Msza Św. – Kościół Matki Bożej Częstochowskiej w Zielonej Górze

11:00-13:30 – Dzień Dobra – Event charytatywno – społeczny/ spotkanie wielkanocne z udziałem uchodźców wojennych z Ukrainy

13:30 – Koronka do Miłosierdzia Bożego

14:00 – Zakończenie


2022-04-21 08:59

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dzień Dobra w Zielonej Górze

[ TEMATY ]

Caritas

Zielona Góra

Dzień Dobra

Ks. Adrian Put

Wiele z wydarzeń Dnia Dobra miało charakter integracji z naszymi gośćmi z Ukrainy

Wiele z wydarzeń Dnia Dobra miało charakter integracji z naszymi gośćmi z Ukrainy

Przypadająca 24 kwietnia Niedziela Miłosierdzia Bożego to święto patronalne Caritas.

W tym roku była ona obchodzona jako Dzień Dobra. Organizowane w tym dniu w całej Polsce, również  naszej diecezji, pikniki, warsztaty, pokazy, biegi i koncerty, były okazją, aby pokazać, jak dużo dobra na co dzień dzieje się dzięki wolontariuszom Caritas. Centralnym wydarzeniem w naszej diecezji była uroczysta Msza św. w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Zielonej Górze. Po Mszy Św. na placu między kościołem a filharmonią odbył się event charytatywno – społeczny. Wojna w Ukrainie nadała wydarzeniu nowy kontekst. Przeprowadzone w Dniu Dobra kwesty pomogą m.in. w utrzymaniu placówek dających schronienie uchodźcom, zaś wiele z wydarzeń Dnia Dobra miało charakter integracji z naszymi gośćmi z Ukrainy.

CZYTAJ DALEJ

Afrykańskie orędzie Maryi. Objawienia w Kibeho

2023-01-30 19:58

[ TEMATY ]

Objawienia w Kibeho

Karol Porwich/Niedziela

Objawienia w Kibeho to pierwsze oficjalnie uznane przez Kościół afrykańskie spotkania z Maryją. Orędzie nie ma jednak charakteru lokalnego, nie dotyczy wyłącznie Rwandy, jego treść ma walor uniwersalny. To niezwykłe, że Matka Boża wybrała tak egzotyczne dla nas miejsce, by przypomnieć o swej matczynej miłości.

Alphonsine, Anathalie, Marie-Claire. A także Stephanie, Agnes, Emmanuel oraz Vestine. To imiona siedmiorga młodych ludzi, świadków objawień Matki Najświętszej w Afryce. Maryja posłużyła się wobec nich tymi samymi środkami wyrazu, co w innych objawieniach. Ukazała im swą niebiańską postać i skierowała do nich swoje słowo. Tym samym nadała objawieniom w Kibeho wymiar uniwersalny. Ale Jej orędzie zostało powtórzone przez wizjonerów w sposób niezwykły: za pomocą śpiewu, tańca, gestów, nawet postu. Taki jest „język” mieszkańców Rwandy. Dla nas jednak ich kolorowe media są mało zrozumiałe. Aby zgłębić treść objawień w Kibeho, musimy opowiedzieć je po swojemu. A mamy do tego prawo, nawet obowiązek.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek do władz Sudanu Południowego: przybywam jako pielgrzym pojednania

2023-02-03 18:00

[ TEMATY ]

Sudan Południowy

papież Franciszek

PAP/CIRO FUSCO

Papież Franciszek i prezydent Sudanu Południowego Salva Kiir

Papież Franciszek i prezydent Sudanu Południowego Salva Kiir

„Przybywam jako pielgrzym pojednania marząc o towarzyszeniu wam w waszej drodze pokoju, drodze uciążliwej, której nie można już jednak odkładać na później” - stwierdził papież Franciszek podczas spotkania z przedstawicielami władz, społeczeństwa obywatelskiego i korpusu dyplomatycznego w stolicy Sudanu Południowego – Dżubie.

Ojciec Święty podkreślił także ekumeniczny charakter swej pielgrzymki, odbywanej wspólnie z arcybiskupem Canterbury, Justinem Welby oraz moderatorem Zgromadzenia Ogólnego Kościoła Szkocji, Iainem Greenshieldsem. Zaznaczył, że jest ona reakcją na „krzyk całego ludu, który z wielką godnością opłakuje doświadczaną przemoc, nieustanny brak bezpieczeństwa, dotykające go ubóstwo i szalejące klęski żywiołowe”. Życzył, aby na tej ziemi zakiełkował „pokój, który będzie owocował, niczym ziarna, będące w ziemi zalążkiem życia”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję