Reklama

W wolnej chwili

Muzyczne widowisko TVP na Dzień Dobra

W niedzielę 24 kwietnia na antenie TVP1 zostanie wyemitowany koncert z udziałem znanych artystów, stanowiący zwieńczenie obchodów Dnia Dobra – święta Caritas promującego ideę pomagania. Występy zespołów i solistów będą przeplatały się z materiałami filmowymi przybliżającymi działalność Caritas, która w Niedzielę Miłosierdzia obchodzi także swoje święto patronalne.

[ TEMATY ]

Caritas

Dzień Dobra

dziendobra.pl

Podczas widowiska zaprezentowane zostaną miejsca, które są domem – placówki Caritas dające schronienie m.in. uchodźcom wojennym z Ukrainy. To na ich wsparcie zostaną przeznaczone wpływy z kwest organizowanych przez Caritas w Dniu Dobra w całej Polsce.

Na scenie wystąpią: Chór Sound’n’grace, Małe TGD, Kolah, Kamil Bednarek, Kasia Moś, Tadeusz Seibert, Ala Tracz, Piotr Cugowski, Mate.O, Siostry Melosik, Golec Uorkiestra, Tomasz Kamiński, Janusz Radek, Darina Krasnovetska. Koncert poprowadzą Ida Nowakowska i Tomasz Wolny.

Podziel się cytatem

Autorem scenariusza i reżyserem widowiska jest Michał Bandurski, projekt scenografii przygotowała Klaudia Solarz, aranżacje i kierownictwo muzyczne zapewnił Piotr Dziubek, który jako dyrygent stanie na czele 12-osobowego bandu. Koncert odbędzie się z udziałem publiczności – gości, wolontariuszy, uchodźców oraz innych osób objętych opieką Caritas.

Producentem koncertu jest Telewizja Polska, a pomysłodawcą i współorganizatorem Caritas Polska. Widowisko jest finansowane przez Narodowe Centrum Kultury, Fundację Polska Bezgotówkowa i Caritas Polska. Podczas emisji, poprzez wysyłanie sms-ów, widzowie będą mogli wpłacać środki na miejsca, które są domem.

Reklama

Emisja 24 kwietnia w TVP1, początek o godz. 17.15.

Koncert Dzień Dobra zrealizowany we współpracy z Narodowym Centrum Kultury. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej o Dniu Dobra na: Dzień Dobra

***

Z okazji przypadającej 24 kwietnia Niedzieli Miłosierdzia Bożego, które jest także świętem patronalnym Caritas, w całym kraju odbędą się koncerty, pikniki, warsztaty, pokazy i imprezy sportowe pokazujące jak wiele dobra dzieje się dzięki zaangażowaniu w wolontariat. Wojna w Ukrainie nadała przygotowaniom do tego święta nowy kontekst - przeprowadzone w Dniu Dobra kwesty pomogą m.in. w utrzymaniu placówek dających schronienie uchodźcom.

Niedziela Bożego Miłosierdzia, ustanowiona przez św. Jana Pawła II, przypada zawsze w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Jest to jednocześnie patronalne święto Caritas i dzień otwierający Tydzień Miłosierdzia, czas uważnego wsłuchiwania się w potrzeby ludzi najbiedniejszych, bezdomnych, chorych i samotnych oraz uciekających przed wojną.

2022-04-22 11:41

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wytańczą dobro

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej włącza się w ogólnopolskie świętowanie Dnia Dobra, który będziemy obchodzić w Niedzielę Miłosierdzia Bożego 24 kwietnia.

Z tej okazji na placu przy ul. Ogrodowej 24/44 w Częstochowie odbędzie się impreza plenerowa pod hasłem: „Wytańczyć dobro!”. Jej cel jest jasny – wspólne świętowanie wszystkich, którym bliska jest idea czynienia dobra.

CZYTAJ DALEJ

Ks. Sławomir Oder - nowym biskupem gliwickim

2023-01-28 12:20

[ TEMATY ]

biskup

ks. Adam Fabiańczyk/diecezja.gliwice.pl

Ojciec Święty Franciszek przyjął rezygnację bp. Jana Kopca z posługi biskupa gliwickiego i mianował biskupem tejże diecezji ks. Sławomira Odera, ojca duchownego kapłanów diecezji toruńskiej – ogłosiła w południe Nuncjatura Apostolska w Polsce.

Komunikat Nuncjatury Apostolskiej

CZYTAJ DALEJ

Sługa Boża Wanda Malczewska, Maryja i Cud nad Wisłą

2023-01-29 18:30

[ TEMATY ]

Wanda Malczewska

Ks. Józef Janiec

Wanda Malczewska

Wanda Malczewska

Wanda Malczewska to urodzona w 1822 roku świecka mistyczka, stygmatyczka i wizjonerka. Pochodziła z rodu Malczewskich herbu Tarnawa i była ciotką słynnego malarza symbolisty Jacka Malczewskiego oraz poety Antoniego Malczewskiego – prekursora polskiego romantyzmu.

Już jako dziecko była bardzo religijna i miała pierwsze mistyczne spotkania z Chrystusem (do pierwszej komunii świętej przystąpiła jako ośmiolatka). Będąc jeszcze nastolatką, przeżyła śmierć matki i ponowne małżeństwo ojca. Niedługo później zamieszkała u zamożnej ciotki (siostry ojca), Konstancji Siemieńskiej. To właśnie przy jej rodzinie Wanda spędziła większą część życia, zajmując się szeroko pojętym wolontariatem. Mieszkańców wsi zaopatrywała w książki, uczyła dzieci czytać i pisać, katechizowała37. Niejednokrotnie służyła radą i pomocą. Zrobiła nawet kurs felczerski, by zajmować się chorymi, zaś w czasie powstania styczniowego zorganizowała szpital dla rannych powstańców. Warto zaznaczyć, że leczyła nie tylko Polaków, lecz także Rosjan. Po śmierci ciotki Wanda Malczewska przez pewien czas zamieszkała gościnnie w klasztorze sióstr dominikanek pod Przyrowem. Nadal leczyła i odwiedzała chorych, zajmowała się szyciem parametrów liturgicznych, oddawała się modlitwie. Trzy ostatnie lata życia spędziła na plebanii w Parznie, oddając się pracy społecznej i charytatywnej. Z powodu braku sił nie mogła osobiście odwiedzać chorych, więc przyjmowała ich u siebie. Jeszcze za życia uznawano Malczewską za osobę uduchowioną i głęboko wierzącą. Zresztą nie bezpodstawnie. Obdarzona była bowiem charyzmatem proroctwa i miewała religijne wizje.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję