Reklama

Niedziela Częstochowska

Wytańczą dobro

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej włącza się w ogólnopolskie świętowanie Dnia Dobra, który będziemy obchodzić w Niedzielę Miłosierdzia Bożego 24 kwietnia.

Z tej okazji na placu przy ul. Ogrodowej 24/44 w Częstochowie odbędzie się impreza plenerowa pod hasłem: „Wytańczyć dobro!”. Jej cel jest jasny – wspólne świętowanie wszystkich, którym bliska jest idea czynienia dobra.

Niezbędne miejsce

– Chcemy wspierać i promować wszelkie akty dobra, począwszy od wolontariatu, przez przyjaźń, otwartość i społeczną empatię – mówi ks. Marek Bator, dyrektor Caritas Archidiecezji Częstochowskiej. Wydarzenie będzie miało charakter integracyjny. Wezmą w nim udział uchodźcy wojenni z Ukrainy, którzy otrzymują pomoc humanitarną od Caritas. Podczas pikniku, tak jak we wszystkich parafiach naszej archidiecezji w tym dniu, odbywać się będzie zbiórka pieniężna do puszek na budowę Centrum Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży w Olsztynie k. Częstochowy, które zapewni wsparcie pedagogiczne, terapeutyczne i psychologiczne. Centrum jest odpowiedzią na zjawisko rosnącej liczby uzależnień. Będzie także asystowało dzieciom ukraińskim w procesie adaptacji edukacyjnej i społecznej czy borykającym się z traumą wojenną. – Widzimy, jakie są problemy dzieci ukraińskich i polskich, wywołane pandemią, ale też uzależnieniami od komórki, komputera czy używek. Potrzebne jest miejsce, które wesprze rodziców w wyprowadzaniu dzieci z różnych form uzależnień. Rzucając pierwszą wzmiankę o zamiarze utworzenia Centrum, zauważyliśmy, że jest bardzo duża społeczna akceptacja tego projektu – podkreśla ks. Bator.

Atrakcje

Podczas imprezy będzie można porozmawiać z psychoterapeutami, doradcami życia rodzinnego i psychologami. Zaplanowano oczywiście animacje i zabawy dla dzieci po polsku i ukraińsku oraz naukę tańca. Nie zabraknie również stoisk tematycznych. Będzie można także skorzystać z kawiarenki i bufetu. – Hitem wieczoru ma być występ Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej. Ta orkiestra zagra, bo chcemy wytańczyć dobro. Muzyka i taniec łagodzą obyczaje, pozwalają ludziom lepiej się poznać. Są nośnikami szacunku, pokoju i wzajemnej życzliwości. Zapraszamy wszystkich – zachęca ks. Bator.

Reklama

Warto dodać, że w niedzielę 24 kwietnia Wielkanoc obchodzą wyznawcy prawosławia. Będzie więc okazja, żeby złożyć im świąteczne życzenia.

Program Niedzieli Dobra:

15 ekumeniczna modlitwa o pokój

15.30 koncert ukraińskiego zespołu Kana Band

16.30 występ Grupy Teatralnej Nasza Praca

18 koncert Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej


2022-04-22 16:23

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dzień Dobra

Niedziela Plus 16/2022, str. XII

[ TEMATY ]

Dzień Dobra

Organizatorzy

Arka Noego i Poldek Twardowski na Święto Miłosierdzia.

Caritas Archidiecezji Poznańskiej w Niedzielę Miłosierdzia Bożego uczci swoje patronalne święto koncertem Arki Noego. Zaangażowani w charytatywne dzieła będą mogli wziąć udział w koncercie z uwielbieniem, które wraz z zespołem poprowadzi Poldek Twardowski. Wydarzenie odbędzie się w ramach ogólnopolskiej akcji „Dzień Dobra”, która zostanie przeprowadzona przez diecezjalne oddziały Caritas w całej Polsce.

CZYTAJ DALEJ

Jak współpracować z Duchem Świętym?

2023-02-03 10:30

[ TEMATY ]

homilia

Karol Porwich/Niedziela

Jak współpracować z Duchem Świętym? Jak odkryć Moc Ducha Świętego w swoim życiu - zapraszamy na "szklankę dobrej rozmowy".

Zapraszamy na rozważanie! 5. niedziela zwykła, rok A.

CZYTAJ DALEJ

Ingres bp. Zbigniewa Zielińskiego do katedry koszalińskiej – 4 marca

2023-02-03 15:27

[ TEMATY ]

Bp Zbigniew Zieliński

Adam Szewczyk

Bp Zbigniew Zieliński

Bp Zbigniew Zieliński

Ingres bp. Zbigniewa Zielińskiego do katedry koszalińskiej odbędzie się we wspomnienie św. Kazimierza królewicza, 4 marca, o godz. 11:00. Bp Zieliński został ogłoszony biskupem koszalińsko-kołobrzeskim 2 lutego. Od 10 marca 2022 roku był koadiutorem.

Nuncjatura Apostolska w Polsce 2 lutego br. ogłosiła decyzję papieża Franciszka o przyjęciu rezygnacji bp. Edwarda Dajczaka. Tym samym następcą na urzędzie biskupa koszalińsko-kołobrzeskiego został dotychczasowy koadiutor diecezji, bp Zbigniew Zieliński.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję