Reklama

Aspekty

Dzień Dobra w Zielonej Górze

Przypadająca 24 kwietnia Niedziela Miłosierdzia Bożego to święto patronalne Caritas.

[ TEMATY ]

Caritas

Zielona Góra

Dzień Dobra

Ks. Adrian Put

Wiele z wydarzeń Dnia Dobra miało charakter integracji z naszymi gośćmi z Ukrainy

Wiele z wydarzeń Dnia Dobra miało charakter integracji z naszymi gośćmi z Ukrainy

W tym roku była ona obchodzona jako Dzień Dobra. Organizowane w tym dniu w całej Polsce, również  naszej diecezji, pikniki, warsztaty, pokazy, biegi i koncerty, były okazją, aby pokazać, jak dużo dobra na co dzień dzieje się dzięki wolontariuszom Caritas. Centralnym wydarzeniem w naszej diecezji była uroczysta Msza św. w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Zielonej Górze. Po Mszy Św. na placu między kościołem a filharmonią odbył się event charytatywno – społeczny. Wojna w Ukrainie nadała wydarzeniu nowy kontekst. Przeprowadzone w Dniu Dobra kwesty pomogą m.in. w utrzymaniu placówek dających schronienie uchodźcom, zaś wiele z wydarzeń Dnia Dobra miało charakter integracji z naszymi gośćmi z Ukrainy.

2022-04-24 19:53

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Tornister Pełen Uśmiechów - blisko 100 tys. wyprawek dla ubogich dzieci

[ TEMATY ]

Caritas

akcja

Archiwum Caritas

Caritas pomaga dzieciom wejść z uśmiechem w nowy rok szkolny. Po raz siódmy zbieramy fundusze na zakup wyprawek szkolnych dla dzieci z ubogich rodzin. Do tej pory przekazaliśmy ich już blisko 100 000. Kampania realizowana jest w całej Polsce w diecezjalnych i parafialnych Caritas. Parafianie wypełnią wyprawkami szkolnymi plecaki zakupione przez Caritas i rozdawane w kościołach. Wyprawki szkolne kupowane są również dzięki wsparciu licznych, prywatnych i instytucjonalnych ofiarodawców. Gotowe wyprawki przed początkiem roku szkolnego przekazane zostaną dzieciom.

Jak informuje GUS w raporcie z czerwca 2015 r. grupą najbardziej dotkniętą i zagrożoną biedą w Polsce są dzieci a ponad 25 proc. rodzin wielodzietnych z czworgiem lub więcej dzieci dotknięta jest biedą skrajną. Z badań wynika również, że wykształcenie jest najważniejszym czynnikiem zmniejszającym ryzyko biedy i jej dziedziczenia. Zakup wyprawki szkolnej, szczególnie dla rodzin wielodzietnych jest dużym wyzwaniem. - Koszt wyprawki szkolnej to jest kwota rzędu tysiąca złotych. Nigdy nie jest tak, że rodzic może sobie pozwolić na zakup wszystkiego czego by się chciało dla swoich dzieci – mówi Małgorzata Pędowska, matka piątki dzieci.

CZYTAJ DALEJ

Bp Andrzej Jeż do osób konsekrowanych: czym możemy zaskoczyć świat?

2023-02-02 18:03

[ TEMATY ]

osoby konsekrowane

bp Jeż

flickr.com

bp Jeż

bp Jeż

- Możemy zaskoczyć i zachwycić świat obecnością Chrystusa, którego nosimy w sobie - mówił biskup tarnowski Andrzej Jeż w Dzień Życia Konsekrowanego. Na Mszy św. w bazylice katedralnej w Tarnowie modliły się osoby konsekrowane z całej diecezji tarnowskiej. Wierni świeccy także licznie przyszli na liturgię przynosząc gromnice.

Biskup tarnowski w homilii podkreślił, że to właśnie wiara stanowi podstawę powołania do życia kapłańskiego i zakonnego.

CZYTAJ DALEJ

Podkarpacie: rok 2023 ogłoszony „Rokiem Rodziny Józefa i Wiktorii Ulmów z Dziećmi”

2023-02-03 16:31

[ TEMATY ]

rodzina Ulmów

podkarpackie

Wojciech Pysz/wikimedia.org

Sejmik Województwa Podkarpackiego jednogłośnie przyjął uchwałę o ustanowieniu roku 2023 „Rokiem Rodziny Józefa i Wiktorii Ulmów z Dziećmi”. W grudniu papież Franciszek zdecydował o publikacji dekretu o męczeństwie Sług Bożych z Markowej. Ich beatyfikacja ma się odbyć w tym roku na terenie archidiecezji przemyskiej.

- Chcemy, by istota rozwoju naszej wspólnoty opierała się na mocy chrześcijańskiego i patriotycznego kanonu wartości, który swą heroiczną postawą ukazała rodzina Ulmów – powiedział podczas sesji sejmiku marszałek województwa Władysław Ortyl.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję