Reklama

Niedziela Częstochowska

Wielkanoc w przestrzeni artystycznej

Znamy laureatów II Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Alleluja! Już Wielkanoc!”, który zorganizował Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Częstochowie.

2022-05-05 11:58

[ TEMATY ]

Częstochowa

sztuka

Wielkanoc

konkurs plastyczny

SOSW nr 1

Archiwum organizatorów

Szkoły podstawowe, klasy I-IV

I miejsce: Gabriel Nikiforow – SOSW dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Dąbrowie Górniczej

Reklama

II miejsce: Julia Wojtas – SOSW dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej

w Dąbrowie Górniczej

III miejsce: Julia Wilczyńska– SOSW nr 5 w Częstochowie

Reklama

Wyróżnienie: Oliwia Torbus – SOSW nr 1 w Częstochowie


Szkoły podstawowe, klasy V-VIII

I miejsce: Daria Goc i ex aequo Jan Stucki – SOSW nr 1 w Częstochowie

II miejsce: Ksawery Czaja – ZSS nr 28 w Częstochowie

III miejsce: Roksana Jagieło – SOSW nr 1 w Częstochowie

Wyróżnienia: Julia Sikorska – SOSW w Radomsku, Szymon Kuryło – SOSW nr 1 w Częstochowie, Małgorzata Fimowicz –SOSW nr 1 w Częstochowie


Szkoły branżowe i przysposabiające do pracy:

I miejsce: Bartosz Kemuś – Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy im. św. Józefa w Częstochowie

II miejsce: Wioletta Raniszewska – SOSW w Radomsku

III miejsce: Julia Śliwińska – SOSW w Bełchatowie

Wyróżnienia: Kamil Gardjan – ZSS nr 28 w Częstochowie, Przemysław Januszewski – SOSW w Działoszynie, Daria Soczyńska – SOSW w Bełchatowie, Mateusz Pietrzak – Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy im. św. Józefa w Częstochowie

Archiwum organizatorów

Celem konkursu było: rozwijanie wyobraźni i kreatywnych działań twórczych, uwrażliwianie na piękno, popularyzacja rękodzieła, upowszechnianie kultury chrześcijańskiej i rozwijanie sprawności manualnych.

Do udziału w konkursie zaproszeni byli uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną ze szkół podstawowych, przysposabiających do pracy i szkół branżowych, uczący się w specjalnych ośrodkach i szkołach specjalnych.

Zadaniem uczestników było wykonanie przestrzennej pracy o tematyce wielkanocnej. Liczba nadesłanych prac była dużo większa niż w poprzednim roku, a poziom wykonania bardzo wysoki. Autorzy wykazali się kreatywnością i bogatą wyobraźnią. Komisja oceniała prace za wkład własny ucznia, pomysłowość, oryginalność i estetykę.

W konkursie wzięło udział 65 uczniów z dziewięciu placówek – szkół i ośrodków specjalnych z: Radomska, Dąbrowy Górniczej, Działoszyna, Bełchatowa i Częstochowy.

Organizatorami konkursu byli nauczyciele SOSW nr 1 w Częstochowie: Dorota Miłkowska, Teresa Duda, Katarzyna Hennig, Grażyna Stachurska i Jolanta Sołtysiak.

Jednym z patronów medialnych wydarzenia był Tygodnik Katolicki „Niedziela”.

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Młodzi zdobywcy nieba

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 51/2021, str. III

[ TEMATY ]

konkurs

konkurs plastyczny

Karolina Krasowska

Laureatki konkursu Oliwia Kwiatkowska i Zosia Rojek z SP nr 3 z katechetką s. Barbarą Koreń przyjechały z Międzyrzecza

Laureatki konkursu Oliwia Kwiatkowska i Zosia Rojek z SP nr 3 z katechetką s. Barbarą Koreń przyjechały z Międzyrzecza

W parafii pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze 9 grudnia odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Staś i Carlo – młodzi zdobywcy nieba”.

Jego organizatorem było Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Konkurs odbył się w trzech kategoriach: 1) Konkurs wiedzy dla uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej oraz uczniów szkół ponadpodstawowych 2) konkurs plastyczny dla szkół podstawowych (w dwóch kategoriach wiekowych dla klas I-III i klas IV-VI) 3) Konkurs dla uczniów klas VI-VIII SP i Szkół Ponadpodstawowych – prezentacja multimedialna: „Staś i Carlo młodzi zdobywcy nieba”. – Każdego roku mamy lekcje o św. Stanisławie Kostce, uroczyście obchodzimy jego wspomnienie w naszej parafii, więc ten święty jest już nam bardzo bliski. Natomiast bł. Carlo Acutis, jest to nowy błogosławiony na nasze czasy, więc w tamtym roku w czasie modlitwy różańcowej i Rorat poznawaliśmy go bardziej. W tym roku przypomnieliśmy sobie obie postacie, aby młodzież mogła wziąć udział w konkursie – mówi katechetka s. Barbara Koreń z Międzyrzecza. – Staś i Carlo mogą nas dzisiaj nauczyć, że świętość jest atrakcyjna, prawdziwa i jest dostępna i środki do jej zdobywania też są nam dostępne głównie w postaci Eucharystii. Hasło, że „Eucharystia jest autostradą do nieba” jest już bardzo rozpowszechnione i dzieci często o nim wspominają. Myślę, że w dzisiejszych czasach na to szczególnie trzeba zwracać uwagę, że Eucharystia jest podstawowym środkiem, aby rozwijać w sobie świętość i ją zdobywać – dodaje katechetka. S Barbara przyjechała z Oliwią i Zosią. – Chciałam pokazać, że Staś i Carlo to byli tacy jak my, normalni ludzie, tak jak my się rozwijali, a zostali święci, bo też dużo osiągnęli – mówi Oliwia Kwiatkowska z SP nr 3 w Międzyrzeczu, która zajęła pierwsze miejsce w konkursie plastycznym w kategorii kl. IV-VI. – Zafascynowały mnie myśli bł. Carlo Acutisa i postanowiłam je wykorzystać w mojej pracy. Użyłam różnych technik, niektóre rzeczy zrobiłam z materiału, niektóre z waty, i starałam się odwzorować bohaterów tematu. Carlo i Staś uczą szacunku do Boga i drugiego człowieka i że Eucharystia to chleb życia – mówi wyróżniona w konkursie plastycznym w kategorii kl. IV-VI Zosia Rojek z SP nr 3 w Międzyrzeczu. Wyniki konkursu i konkursowe prace można zobaczyć na stronie aspekty.niedziela.pl i naszym fb.

CZYTAJ DALEJ

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.

CZYTAJ DALEJ

Żył dla Pana. Śp. ks. prał. Jan Mitura

2022-05-16 06:10

Katarzyna Artymiak

Parafia św. Jadwigi Królowej w Lublinie pożegnała pierwszego proboszcza i budowniczego świątyni ks. prał. Jana Miturę.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję