Reklama

Niedziela Wrocławska

Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie na Nowym Dworze

15 maja br. Ruch Światło-Życie miał swój popaschlany dzień wspólnoty. Jedno z takich spotkań odbyło się w parafii pw. Opatrzności Bożej we Wrocławiu - Nowym Dworze, gdzie przybyli oazowicze z rejonu Wrocław - Zachód.

materiał archiwalny

Spotkanie rozpoczęło się od zawiązania wspólnoty. Po niej odprawiona została Msza święta, której przewodniczył ks. Radosław Rotman, diecezjalny moderator RŚ-Ż. W homilii ks. Radosław nawiązał do słowa “nowe”, które w dzisiejszej liturgii słowa występuje kilkukrotnie. W tym kontekście nawiązał do fundamentu oazy: nowego życia, nowego człowieka, nowej kultury,

Wspomniał także o miłości, która była głównym motywem Ewangelii. Zaznaczając rolę w oazach - m.in. moderatorów wskazał, że wielu przyjmuje postawę nauczycieli, a ty, co jest potrzebne to świadectwo. - Ucznia Pana Jezusa poznaje się nie po tym, że jest w RSŻ, ale po tym, że miłuje - mówił ks. Radosław.

Po zakończonej Mszy św. przewidziany był namiot spotkania, podczas którego było rozważanie tekstu biblijnego przed Najświętszym Sakramentem. Następnie wszyscy udali się na zewnątrz, gdzie było spotkanie w kręgu, a w czasie niego godzina odpowiedzialności i jedności. - W czasie tej części spotkania odbyło się dzielenie doświadczeniem pomocy uchodźcom na różnych szczeblach. Nasi oazowicze w różny sposób pomagali gościom z Ukrainy, angażowali się w różne akcje m.in.: pomoc w Hali Orbita. To dotyczyło części o odpowiedzialności. Natomiast podczas części o jedności nastąpiło przedstawienie się wspólnot danych parafii oraz integracja - mówi ks. Paweł Jędrzejski, odpowiedzialny za rejon Wrocław - Zachód.

Na zakończenie odbyła się agapa [poczęstunek i rozmowy] i błogosławieństwo.

2022-05-15 19:17

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Da Vinci z Niepokalanowa

Niedziela Ogólnopolska 5/2022, str. 44-45

[ TEMATY ]

o. Maksymilian Kolbe

Archiwum MI Niepokalanów

O. Maksymilian Kolbe był tytanem pracy

O. Maksymilian Kolbe był tytanem pracy

Gdyby nie wybuch II wojny światowej, o. Kolbe mógłby trafić na listę czołowych polskich wynalazców. Jego myśl techniczna wyprzedzała o wiele lat epokę, w której żył.

Heroiczny akt poświęcenia własnego życia dla ratowania współwięźnia Franciszka Gajowniczka, skazanego na śmierć w niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz, jest najbardziej znanym faktem z biografii św. Maksymiliana. Mało kto jednak wie, że już jako nastolatek wykazywał on nieprzeciętne zdolności techniczne i pasjonował się matematyką oraz fizyką.

CZYTAJ DALEJ

Z Helu na Jasną Górę dotarł już „Kaszubski ekspres”

2022-08-12 18:27

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Kaszuby

#Pielgrzymka

BPJG

41 Piesza Pielgrzymka Kaszubska

41 Piesza Pielgrzymka Kaszubska

Po raz 41. na Jasną Górę dotarła piesza pielgrzymka kaszubska. Jak zwykle wyruszyła z Helu, by po pokonaniu ponad 638 km dotrzeć do upragnionego celu. O pielgrzymce kaszubskiej, której początek to jubileusz sześćsetlecia Jasnej Góry, mówią, że to „ekspres”, bo podobno potrafią podkręcić tempo nawet do 8 km na godzinę. Kultywują kaszubskie tradycje i zwyczaje.

- Staramy się, żeby na naszych chustach pielgrzymkowych, flagach, koszulkach i innych gadżetach były motywy z pięknym kaszubskim haftem. Promujemy naszą małą kaszubską Ojczyznę jak tylko się da - podkreślają Kaszubi i to, że Kaszuby to kraina najpiękniejsza na świecie. Na stronie napisali, że „legenda mówi, że kiedy Pan Bóg stwarzał świat i powstawały morza, rzeki, góry i lasy, z garści wszystkiego, co Mu zostało, stworzył Kaszuby”.

CZYTAJ DALEJ

Młode Homilie #108

2022-08-14 08:29

aspekty.niedziela.pl

Młode Homilie #108

Dlaczego Pan Jezus w dzisiejszej Ewangelii posługuje się symbolem ognia? Posłuchajcie komentarza ks. Jakuba Świątka na XX niedzielę zwykłą. Młode Homilie – dla młodych i młodych duchem!

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję