Reklama

Aspekty

Zaproszenie na Pielgrzymkę do Źródła św. Jakuba

Bractwo św. Jakuba Starszego Apostoła serdecznie zaprasza do udziału w XVI Pieszej Pielgrzymce „Do Źródła św. Jakuba w Jakubowie”.

[ TEMATY ]

Głogów

Jakubów

pielgrzymka papieska

Archiwum Aspektów

W tym roku pielgrzymka przejdzie po raz szesnasty

W tym roku pielgrzymka przejdzie po raz szesnasty

Pielgrzymka zwana również „Papieską” wyruszy 12 czerwca o godz. 7.00 sprzed głogowskiej kolegiaty. Kolejne stacje to głogowskie kościoły pw. św. Klemensa i św. Wawrzyńca oraz Podwyższenia Krzyża Świętego w Kurowicach. Po przybyciu do Jakubowa, o godz. 12.00, w miejscowej świątyni odprawiona zostanie uroczysta Msza św. z okazji 15-lecia ustanowienia Sanktuarium św. Jakuba Starszego zakończona błogosławieństwem relikwiami apostolskimi.

- Z racji trwającego Roku Jubileuszowego św. Jakuba będzie to szczególna, dziękczynno-pokutna wędrówka, podkreślmy – pierwsza, po długiej, pandemicznej przerwie, a z racji ww. rocznicy wyjątkowo zorganizowana w niedzielę. Na czele tegorocznej pielgrzymki, jako kierownik trasy stanie kustosz jakubowego sanktuarium ks. kan. Stanisław Czerwiński. W sprawie szczegółowych informacji prosimy o kontakt z parafią św. Jakuba Ap. w Jakubowie – mówi Waldemar Hass z Bractwa św. Jakuba Starszego Apostoła w Jakubowie.

2022-05-30 10:29

Ocena: 0 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wiedział, do Kogo się modli

Niedziela łódzka 25/2022, str. IV

[ TEMATY ]

Jan Paweł II

pielgrzymka papieska

Archiwum archidiecezji łódzkiej

Wizyta papieża w włókniarskich zakładach Uniontex (13 czerwca 1987 r.)

Wizyta papieża w włókniarskich zakładach Uniontex (13 czerwca 1987 r.)

Kim był człowiek, którego Bóg powołał z Polski na Stolicę Piotrową? Kim dziś jest święty, który 35 lat temu stanął na łódzkiej ziemi? Sięgnijmy do wspomnień pełnych tajemnic i działania Bożej łaski.

Spotkania z Janem Pawłem II, uczestnictwo w modlitwie, której przewodniczył, wsłuchiwanie się w jego nauczanie, zmieniło życie milionów ludzi.

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: jak rozmawiać o Kościele z młodymi - spotkanie sióstr zakonnych

2023-01-28 16:44

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Karol Porwich/Niedziela

Pod hasłem „Jak rozmawiać o Kościele z młodymi ludźmi” na Jasnej Górze trwa 30. sesja formacyjna dla sióstr odpowiedzialnych w zgromadzeniach za powołania. W spotkaniu udział bierze prawie 80 referentek.

- Spotykamy się raz w roku, by wobec zmieniającego się świata podejmować ważne dla naszego rozwoju tematy - wyjaśniła odpowiedzialna za spotkanie s. Anna Jóźwiak, apostolinka. Podkreśliła, że tym razem chcą zastanowić się nad tematami związanymi z Kościołem, kim są w nim młodzi, a także jak z nimi rozmawiać o Kościele.

CZYTAJ DALEJ

Opłatek pielgrzymów

2023-01-28 23:54

ks. Łukasz Romańczuk

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję