Reklama

Niedziela Świdnicka

Już w sobotę 4 czerwca pielgrzymka ministrantów na Górę Igliczną

Wydział Duszpasterski Świdnickiej Kurii Biskupiej zaprasza na Pierwszą Diecezjalną Pielgrzymkę Służby Liturgicznej do Sanktuarium Maryi Śnieżnej.

[ TEMATY ]

ministranci

góra Igliczna

ks. Mirosław Benedyk

Ministranci z Bielawy w 2008 roku z ówczesnym opiekunem ks. Julianem Nastałkiem w pielgrzymce na Górę Igliczną, z okazji jubileuszu koronacji

Ministranci z Bielawy w 2008 roku z ówczesnym opiekunem ks. Julianem Nastałkiem w pielgrzymce na Górę Igliczną, z okazji jubileuszu koronacji

Wydarzenie odbędzie się już w najbliższą sobotę 4 czerwca. – Ministranci, lektorzy oraz ceremoniarze, zapraszamy was na wspólne spotkanie u Matki Bożej

Przyczyny Naszej Radości na Górze Iglicznej – poinformował ks. kan. Krzysztof Ora, zapraszając także członków parafialnych scholi. Wejście na Górę Igliczną związane będzie z grą terenową, która poprowadzi uczestników pielgrzymki do celu.

– Podczas drogi poznamy dwóch świętych, którzy będą chcieli nam coś bardzo ważnego powiedzieć – brzmi zachęta. Opracowane zostały dwie trasy. Trasa czerwona – „Św. Dominika Savio”: start w Międzygórzu, dystans do pokonania to 2,9 km, czas 1: 15 h. Trasa żółta – „Św. Stanisława Kostki”: start w Marianówce, dystans do pokonania 1,6 km, czas: 0: 50 h. – Zgłaszając grupę prosimy podać informację, z jakiego miejsca grupa rozpocznie wejście na górę – informują organizatorzy.

Reklama

Dla biorących udział w grze przewidziane są różne zadania, sprawnościowe i intelektualne. Pozostali uczestnicy grupy towarzyszą reprezentantom parafii. Grupy w grze mogą liczyć od 3 do 6 osób, wliczając także opiekuna. Start gry terenowej z wybranego wcześniej miejsca zaplanowany jest na godz. 10. Następnie na szczycie góry Msza św. i wspólne ognisko. Opłata od uczestnika: 10 zł (kiełbasa, napój, pieczywo).

Zgłoszenia grup parafialnych i dekanalnych u ks. Krzysztofa Ory. Szczegóły tras na stronie diecezjalnej

2022-05-27 22:33

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Góra Igliczna - Radość z koronacji

[ TEMATY ]

bp Ignacy Dec

góra Igliczna

Sanktuarium MB Śnieżnej na Górze Iglicznej

Uroczystości odbywały się na placu przed sanktuarium

Uroczystości odbywały się na placu przed sanktuarium

O symbolice góry i o radości z koronacji mówił 2 sierpnia bp Ignacy Dec podczas odpustu w sanktuarium Marii Śnieżnej.

Tegorocznym uroczystościom odpustowym w Sanktuarium Matki Bożej Przyczyny Naszej Radości przewodniczył bp Ignacy Dec. Eucharystię koncelebrowali kapłani z dekanatu Bystrzyca Kłodzka na czele dziekanem ks. prał. Stefanem Smoterem oraz o. Zdzisławem Świniarskim SSCC.

CZYTAJ DALEJ

5 powodów, dla których warto pójść do spowiedzi

[ TEMATY ]

spowiedź

Adobe Stock

Dlaczego właściwie warto się spowiadać? Bo tego nauczyli mnie rodzice? Bo tak wypada? Nic z tych rzeczy. Oto 5 prawdziwych powodów dla których warto klęknąć do kratek konfesjonału!

1. Uporządkowanie życia

CZYTAJ DALEJ

Posłani głosić Dobrą Nowinę

2023-02-03 12:43

Magdalena Lewandowska

Wyznanie wiary odśpiewali członkowie 1. Wspólnoty Neokatechumenalnej

Wyznanie wiary odśpiewali członkowie 1. Wspólnoty Neokatechumenalnej

W parafii św. Augustyna we Wrocławiu, prowadzonej przez kapucynów, bp Maciej Małyga przewodniczył liturgii rozesłania członków 3. Wspólnoty Neokatechumenalnej.

Zostali posłani, by w sposób szczególny głosić po domach, rodzinach i w pracy Dobrą Nowinę.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję