Reklama

Niedziela Częstochowska

Zabawy było co niemiara

Rodzinne świętowanie, wprowadzenie w klimat wakacji oraz promocja aktywnych form wypoczynku i zabawy – takie cele przyświecały organizacji pikniku rodzinnego „Wakacyjna aktywacja”, na który 15 czerwca Stowarzyszenie Aktywna Jura zaprosiło na kompleks Dotyk Jury w Myszkowie.

2022-06-15 21:06

[ TEMATY ]

piknik rodzinny

Myszków

Dotyk Jury

Wakacyjna aktywacja

Maciej Orman/Niedziela

Początkowo impreza miała się odbyć 4 czerwca, ale plany pokrzyżowała aura. – Wtedy przegonił nas deszcz, ale dzisiaj pogoda dopisuje i świetnie się bawimy – powiedział Marcin Kurek, prezes Stowarzyszenia Aktywna Jura. – Chcemy zintegrować dzieci z ludźmi starszymi. Poza tym zostało 9 dni do wakacji – dodał.

Maciej Orman/Niedziela

Podczas pikniku i młodsi, i nieco starsi nie mogli narzekać na brak atrakcji. Rozegrano Turniej Futbolowa Jura 2022 z udziałem młodzieżowych drużyn z powiatu myszkowskiego, a w towarzyskim meczu młodzi sportowcy zmierzyli się z samorządowcami. Strażacy uczyli udzielania pierwszej pomocy i chwalili się swoim sprzętem, a dzieci miały okazję zasiąść za kierownicą ich wozu. Największą furorę zrobiła jednak możliwość zabawy w... pianie, którą wyprodukowali strażacy.

Maciej Orman/Niedziela

Stoisko przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich z Przybynowa. Ponadto odbywały się zabawy z animatorami i maskotkami. Można było się wyszaleć na dmuchanych zjeżdżalniach czy zajrzeć do kącika plastycznego i pomalować sobie twarz.

Reklama

Organizatorzy przygotowali również tory przeszkód, szarfy gimnastyczne, giga twistera, zabawy taneczne i fitness na trawie. Oczywiście nie mogło zabraknąć kiermaszu ciast. Z kolei na scenie zaprezentowały się laureatki powiatowego konkursu „Nasz talent”.

Maciej Orman/Niedziela

Piknik zwieńczyło wysłanie balonami marzeń do nieba.

– To bardzo fajna inicjatywa. Pan Bóg wspomaga pogodą, więc jest wszystko, co trzeba – uśmiechał się Włodzimierz Żak, burmistrz Myszkowa.

Włodarz miasta cieszył się, że piknik „Wakacyjna aktywacja” przyciągnął głównie rodziny. – Na obiekcie Dotyk Jury chcemy zapewniać rekreację właśnie rodzinom – podkreślił.

Maciej Orman/Niedziela

Włodzimierz Żak chwalił organizatorów wydarzenia. Zaznaczył również, że miasto współpracuje z różnymi stowarzyszeniami, które wykorzystują potencjał ludzki i pomysłowość różnych środowisk w mieście. – Stawiamy na wszechstronność – wyjaśnił.

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dary Trójjedynego

Niedziela częstochowska 25/2020, str. V

[ TEMATY ]

abp Wacław Depo

bierzmowanie

Myszków

Michał Służałek

Kościół to doświadczenie wspólnoty

Kościół to doświadczenie wspólnoty

– Młodzież powinna odważnie opowiadać się po stronie Chrystusa – mówił abp Wacław Depo, który w uroczystość Trójcy Przenajświętszej w parafii w Myszkowie-Nowej Wsi udzielił sakramentu bierzmowania 36 młodym osobom.

Metropolita częstochowski poświęcił również kaplicę adoracji Najświętszego Sakramentu. Parafia przeżywała także uroczystość odpustową.

CZYTAJ DALEJ

Bp nominat Adrian Put: Chcę szczególnie prosić o dar jedności

2022-06-29 08:00

[ TEMATY ]

Bp Adrian Put

Wiktoria Dmytruk, lubuskaoaza.pl

- Prosząc o modlitwę błagam o dar, który już płynie do mnie szerokim strumieniem. Więc prosząc o nią chcę za nią także podziękować. Chcę prosić o dar jedności w liturgii, głoszeniu słowa i czynienia dobra w Kościele – mówi biskup nominat Adrian Put w rozmowie z Katarzyną Krawcewicz

Katarzyna Krawcewicz: - Co czuje kapłan, gdy ogłoszona zostaje jego nominacja na biskupa?

CZYTAJ DALEJ

Bp Jacek Kiciński: Każdy z nas ma swoje jezioro, swoje trudności do pokonania

2022-06-29 16:47

ks. Łukasz Romańczuk

Sakrament Bierzmowania w więzieniu w Wołowie

Sakrament Bierzmowania w więzieniu w Wołowie

- Rozmowa z kapelanem i czytanie Pisma Świętego sprawiło, że postanowiłem poznawać Pana Boga i poczułem potrzebę przyjęcia Chrztu Świętego - powiedział Dawid, który przyjął w Zakładzie Karnym w Wołowie Chrzest, Pierwszą Komunię Świętą oraz Bierzmowanie. Tego dnia biskup Jacek Kiciński udzielił jeszcze jednej osobie Pierwszej Komunii oraz 12 mężczyznom Bierzmowania.

Uroczystość odbyła się w więziennej kaplicy. Obecny był m.in. ks. kapelan, dyrekcja oraz rodzina i najbliżsi przyjmujących sakramenty. W homilii bp Jacek zwrócił uwagę na relację pomiędzy Bogiem a człowiekiem. - W tej relacji Bóg jest zawsze kochającym. Człowiek ma różne drogi do Pana Boga. Może żyć Jego przykazaniami, ale też po swojemu. Bóg zawsze walczy do końca o każdego z nas i chce dotrzeć do naszego serca. Dlaczego? Bo jest Miłością - mówił biskup, dodając: - Bóg jest wierny miłości. Człowiek może zrezygnować z Boga lub drugiego człowieka, ale Bóg nigdy z nas nie zrezygnuje i walczy o nas do końca.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję