Reklama

Niedziela Częstochowska

Wieczór uwielbienia na Ogrodowej

Bądźcie z Jezusem, bo On jest waszą drogą, waszą prawdą i waszym życiem – apelowała do młodych Renata Lis z zespołu 77FM – Formacja z Mocą.

2022-06-16 22:13

[ TEMATY ]

Częstochowa

Boże Ciało

koncert uwielbienia

JA JESTEM

Marian Florek

Nasze spotkanie wiary pragniemy poszerzyć w tym dniu o kolejne świadectwo, jakim będzie koncert uwielbienia „JA JESTEM” na placu przy Domu Katedralnym. Ta lokalizacja nie jest wybrana przypadkiem. Otóż, jest to miejsce związane z pierwszym lądowaniem papieskiego helikoptera w dniu 4 czerwca 1979 r. Niech koncert uwielbienia będzie przedłużeniem eucharystycznej radości, że jesteśmy „posłani w pokoju Chrystusa” do miejsc naszego życia i naszej pracy – tymi słowami dokumentu duszpasterskiego abp Wacław Depo zaprosił wszystkich mieszkańców Częstochowy do kontynuowania radości święta Bożego Ciała.

W rozmowie z Niedzielą, tuż przed koncertem ksiądz arcybiskup powiedział: – Bardzo się cieszę. Ten koncert uwielbienia jest przedłużeniem tych procesji, które przeszły ulicami naszego miasta. Teraz mamy część spontaniczną, manifestację radości, która jest wpisana w naszą wiarę. Radość jest przecież darem Ducha Świętego, którą powinniśmy się dzielić. Cieszę się, że organizatorzy wydarzenia przyjęli moje zaproszenie, by zorganizować koncert na tym placu, gdzie lądował papieski helikopter z Janem Pawłem II.

Doświadczeni artyści i młodzi adepci sztuki muzycznej zebrali się 16 czerwca na tym szczególnym miejscu, mając przed sobą majestatyczną bryłę bazyliki archikatedralnej Świętej Rodziny, aby dopełnić dzień uroczystości ku czci Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa artystyczną modlitwą. – Wrażenia i emocje są niesamowite. Jesteśmy uniesieni Duchem Świętym i szczęśliwi, że możemy w tym miejscu wielbić Boga. To jest cel i sens mojego życia i chcę o tym śpiewać i zarażać ludzi wolą modlitwy. Myślę, że te dwa lata pandemii dobrze nam zrobiły i zaostrzyły apetyt. Jest w nas głód Boga – dzieliła się wrażeniami z dnia i z koncertu Renata Lis, głównodowodząca na scenie uwielbienia.

Mimo nie najlepszej pogody, spore grono osób zgromadziło się, by wspólnie śpiewać, tańczyć i modlić się. – Przyszłam tu dla Pana Boga, bo to jest Jego święto. On wychodził do nas i spotykaliśmy Go na ulicach. Teraz chcemy Go wielbić muzyką i śpiewem. Są tutaj znajomi i moja córka, którzy w zespole śpiewają. Przeżywam ten wieczór razem z nimi. To jest takie takie duchowe i artystyczne doznanie – cieszyła się Zuzanna Szewczyk.

Reklama

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Uwielbienie JA JESTEM on-line z Pajęczna

[ TEMATY ]

Pajęczno

koncert uwielbienia

JA JESTEM

Zespół 77fm Formacja z Mocą

Magda Nowak/Niedziela

W tym roku wyjątkowo nie na pl. Biegańskiego w Częstochowie, a on-line z kościoła Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie, ale niezmiennie na chwałę Pana i pod patronatem Tygodnika Katolickiego „Niedziela”. Zapraszamy na uwielbienie JA JESTEM w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, w czwartek 11 czerwca o 19.30.

Zespół 77fm Formacja z Mocą oraz zaproszeni goście: Daniel Pomorski, Łukasz Kluczniak i Piotr Grabałowski ze znaną już energią zaproszą wszystkich do radosnego uwielbienia. Nie zabraknie również grupy uwielbienia tańcem. Słowo na tę okazję przygotował abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, który jak co roku objął wydarzenie honorowym patronatem, i wprawdzie nie osobiście, ale podczas połączenia on-line przekaże swoje błogosławieństwo.

CZYTAJ DALEJ

Święci od grzybów? Piotr i Paweł, jakich mniej znamy

2022-06-29 11:07

[ TEMATY ]

Św. Piotr i Paweł

Adobe.Stock

Św. Piotr - Urodził się na przełomie er. zmarł między rokiem 64 a 67. Św. Paweł - Urodził się między rokiem 5 a 10. zmarł między rokiem 64 a 67.

Św. Piotr - Urodził się na przełomie er.
zmarł między rokiem 64 a 67.
Św. Paweł - Urodził się między rokiem 5 a 10.
zmarł między rokiem 64 a 67.

Wykazy hagiograficzne wymieniają pod imieniem Piotr: 91 świętych i 31 błogosławionych, pod imieniem Paweł: 56 świętych i 20 błogosławionych. Ku czci Apostołów św. Piotra i św. Pawła wystawiono w Polsce ponad 300 kościołów. Dlaczego ich święto obchodzimy 29 czerwca? Kiedy pierwszy raz się spotkali? Co mają wspólnego z grzybami? Oto 10 ciekawostek o Świętych Apostołach.

29 czerwca Kościół powszechny obchodzi uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Jeden z nich został nazwany przez Jezusa „Opoką”, drugi zaś powołany na „Apostoła Narodów”. Zarówno jeden, jak i drugi ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie, podczas prześladowania chrześcijan przez cesarza Nerona. W Rzymie, przed watykańską bazyliką znajdują się ich dwa posągi. Św. Piotr trzyma w rękach klucze, św. Paweł - miecz. Tradycja chrześcijańska wspomina, że byli zupełnie różni, ale łączyło ich jedno – miłość do Chrystusa i Jego Ewangelii.

CZYTAJ DALEJ

Prezydent: przyjęcie Szwecji i Finlandii do NATO - decyzja o charakterze fundamentalnym

2022-06-29 16:46

[ TEMATY ]

NATO

Andrzej Duda

PAP/Mateusz Marek

Dla nas, dla Polski, dla naszej części Europy, dla wschodniej flanki NATO - to jest decyzja o charakterze absolutnie fundamentalnym - mówił w Madrycie prezydent Andrzej Duda o zaakceptowaniu wniosków Finlandii i Szwecji w sprawie akcesji do NATO.

Polski prezydent uczestniczy w szczycie NATO w Madrycie. Podczas konferencji prasowej odniósł się do decyzji przywódców Sojuszu o zaakceptowaniu wniosków Finlandii i Szwecji w sprawie akcesji do NATO.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję