Reklama

Polska

Jasna Góra: prezydent dziękuje Rodzinie Radia Maryja za trwanie przy wartościach chrześcijańskich

Za silne trwanie przy wartościach chrześcijańskich, modlitwę za Ojczyznę i obronę rodziny i tego co polskie, podziękował na Jasnej Górze Rodzinie Radia Maryja Prezydent RP. Andrzej Duda uczestniczył we Mszy św. celebrowanej na Szczycie dla uczestników 31. pielgrzymki tego środowiska.

[ TEMATY ]

Jasna Góra

prezydent

Andrzej Duda

Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja

Karol Porwich/Niedziela

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

- Jestem tutaj z wami, by podkreślić ważność dzieła któremu służycie i ważność misji którą realizujecie - mówił Andrzej Duda w krótkim wystąpieniu przed Mszą św. Wyjaśniał, że nie ma wątpliwości, także jako prezydent RP, że dla trwania i rozwoju państwa, ważna jest wierność wartościom chrześcijańskim.

- Dzięki temu, że jako naród wspólnie w wartościach chrześcijańskich trwamy od ponad 1050 lat, niezależnie od tego czy w danym momencie mamy państwowość czy nie, rozumiemy ile te wartości znaczą i jaka niezwykła jest ich siła - podkreślał. Andrzej Duda podziękował wspólnocie Radia Maryja za dzielne trwanie przy tych wartościach.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Prezydent dziękował także „za głęboką pamięć o Ojczyźnie i o tym co dla tej Ojczyzny jest ważne, by trwała”. - Za to, że codziennie stajecie w obronie świata wartości, które budowane systematycznie powodują, że wspólnota, społeczeństwo, państwo, staje się silne - mówił polityk.

Andrzej Duda przypomniał, że „państwo jest silne swoimi obywatelami, których podstawową najważniejszą komórką współistnienia jest rodzina”. - Rodzina jest gwarancją przetrwania państwowości, narodowości i społeczeństwa, dziękuję, że o tym mówicie rządzącym niezależnie od opcji politycznej, bo nie będzie Polski bez rodziny, polskość przetrwała w rodzinach - przypominał prezydent RP.

Reklama

Andrzej Duda dziękował też za obronę „wszystkiego co polskie także polskiej własności, ziemi, lasów i środków produkcji”. Dziękował również za pamięć o starszych i chorych, którzy choć nie budują państwa swoją siłą intelektu czy dłoni, to są ważną częścią społeczeństwa i na antenie Radia Maryja mogą „rozmawiać o ważnych dla Polski sprawach”.

- Gdy trwa rosyjska agresja na Ukrainie, dziękuję za codzienne wspieranie naszych sąsiadów, za modlitwę, nie tylko za naszą Ojczyznę, ale za Ukrainę i za naród ukraiński, z którym w historii różnie bywało. Modlitwa jest tym co buduje wspólnotę, co niesie wiele ukojenia. Okazanie serca, wsparcia, braterstwa i zrozumienia jest niezwykle ważne. Mam nadzieję, że to zbuduje wielką wspólnotę pomiędzy naszymi społeczeństwami, na kolejne pokolenia, budując także i siłę naszej Ojczyzny - powiedział Andrzej Duda.

Prezydent RP uczestniczył we Mszy św. celebrowanej na Szczycie Jasnej Góry będącej najważniejszym punktem dwudniowej 31. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja.

2022-07-10 14:43

Ocena: +6 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

U stóp Matki

Niedziela przemyska 30/2022, str. I

[ TEMATY ]

Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja

Karol Porwich/Niedziela

Abp Adam Szal wygłosił homilię podczas XXXI Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja

Abp Adam Szal wygłosił homilię podczas XXXI Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja

Tegoroczna XXXI Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę odbyła pod hasłem: „Z Maryją posłani w pokoju”.

Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił abp Adam Szal. Metropolita przemyski zwrócił uwagę, że współczesny człowiek potrzebuje pokoju, który się rodzi w spotkaniu z Bogiem. – Od wielu pokoleń w sercu człowieka ciągle na nowo pojawia się tęsknota za prawdziwym pokojem. Pragniemy uczyć się od Maryi, co to znaczy nieść współczesnemu światu pokój – powiedział arcybiskup.
CZYTAJ DALEJ

Zmarł mężczyzna, który uratował życie 2,4 mln dzieci

2025-03-04 07:28

[ TEMATY ]

Australia

Adobe Stock

Krew oddawał od 14 roku życia. Dzięki temu uratował życie 2,4 mln dzieci. James Harrison z Nowej Południowej Walii w Australii zmarł w wieku 88 lat. Zawsze się cieszył, że mógł uratować tak wiele istnień „bez żadnych kosztów i bólu”.

O śmierci Jamesa Harrisona w domu opieki poinformowała jego rodzina. Jak informuje serwis BBC, Harrison, znany w Australii jako „człowiek ze złotym ramieniem” regularnie oddawał Czerwonemu Krzyżowi krew, która zawierała rzadkie przeciwciała anty-D (Immunoglobulinę anty–Rh0).
CZYTAJ DALEJ

Kościoły stacyjne - wielkopostna pielgrzymka do początków chrześcijaństwa

2025-03-05 11:07

[ TEMATY ]

Wielki Post

kościoły stacyjne

Vatican Media

Msza stacyjna w Bazylice Matki Bożej Większej

Msza stacyjna w Bazylice Matki Bożej Większej

W Rzymie Wielki Post to czas duchowej pielgrzymki po najstarszych i najważniejszych świątyniach Wiecznego Miasta: kościołach stacyjnych. Ich lista została ostatecznie ustalona przez Grzegorza Wielkiego. Każdemu dniowi Wielkiego Postu odpowiada jeden kościół, począwszy od Bazyliki św. Sabiny na Awentynie, gdzie Papież zwykł sprawować liturgię Środy Popielcowej, aż po Bazylikę św. Jana na Lateranie w Wielką Sobotę.

Znaczenie wielkopostnych liturgii stacyjnych w zwięzły sposób wyjaśnił Benedykt XVI w Środę Popielcową 2007 r.: „Starożytna liturgia rzymska poprzez stacje wielkopostne wyznaczyła szczególną geografię wiary; przyświecała temu myśl, że w związku z przybyciem Piotra i Pawła oraz zniszczeniem Świątyni Jerozolima jakoby przeniosła się do Rzymu; Rzym chrześcijański postrzegano jako rekonstrukcję Jerozolimy z czasów Jezusa, w obrębie murów miasta. Ta nowa wewnętrzna duchowa geografia, wpisana w tradycję kościołów stacyjnych Wielkiego Postu, nie jest zwykłym rozpamiętywaniem przeszłości ani pozbawioną treści antycypacją przyszłości. Przeciwnie, ma ona pomagać wiernym przejść wewnętrzną drogę – drogę nawrócenia i pojednania, by dotrzeć do chwały niebieskiego Jeruzalem, gdzie mieszka Bóg”.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję