Reklama

Niedziela Legnicka

Przepełniony Bogiem

Lipcowy wieczór, 23 VII 2022 r., był świątecznym wydarzeniem dla parafian i społeczności Karpacza. W tym dniu, powitano w parafii peregrynującą figurę św. Michała Archanioła z Gargano. Wędrówka figury, odbywa się już od 10 lat.

[ TEMATY ]

Karpacz

figura św. Michała Archanioła

ks. Piotr Nowosielski

Po nabożeństwie oczekiwania, przywitano figurę na placu przykościelnym a następnie w murach świątyni.

- Witamy cię w progach naszej parafialnej świątyni. Przybywasz do nas w kopii figury z groty objawień w Gargano, miejsca które uświęcasz swoją obecnością od V w. Czujemy się zaszczyceni ta niezwykła wizytą, a jednocześnie uradowani, bo liczymy że swą obecnością napełnisz nasze serca niebiańską radością. Św. Michale otaczaj opieką nasze rodziny. Wspieraj nas w pokonywaniu trudów codziennego życia. Osłaniaj chorych i samotnych. Chroń dzieci od złego, młodzież – od niewiary, a nam pomóż trwać w miłości i wierności. Spraw, byśmy pełni mocy i wiary, z ufnością kroczyli po ścieżkach Pana, głosząc Jego chwałę. Bóg ponad wszystko! – Któż jak Bóg! – mówiła przedstawicielka parafii podczas wygłoszonego powitania.

- Tak oto rozpoczęliśmy ten piękny i ważny czas w naszej wspólnocie, czas w którym chcemy przez przemożne wstawiennictwo św. Michała Archanioła zanosić modlitwy w intencji naszej parafii, w intencji naszego miasta Karpacza. Chcemy prosić o to, byśmy nigdy nie dali się zwieść złemu duchowi – mówił ks. Krzysztof wikariusz parafii, zachęcając do wspólnej modlitwy podczas sprawowanej Mszy św. i nabożeństwie po niej.

- Anioł to nie kolorowa pacynka ze stoiska z pamiątkami. Anioł – to dar Boży. Angelus – czyli posłany - mówił O. Krzysztof, michalita, przewodniczący zarazem Eucharystii. - Ta peregrynacja, przypomina nam, że są Aniołowie i Archaniołowie, a na ich czele – Michał; Michael – Któż jak Bóg! Mówi się o nim że Hetman., Książę, Gospodarz Niebieski. On stoi na czele hufców anielskich. Jego imię (Któż jak Bóg), świadczy że jest cały przepełniony Bogiem. Ktoś powiedział o nim, że jest jak najpiękniejszy na świecie witraż, który oddaje swoje piękno, bo świeci nań słońce. Czas peregrynacji, przypomina że potrzebujemy tej niezwykłej interwencji Michała Archanioła, bo potrzebujemy znaku, pobożności, światła, drogi – Michał nam to ukazuje.

Reklama

Przebiegowi uroczystości z oprawą muzyczną towarzyszył też Zespół Ad Dei Gloriam. To tercet męski, śpiewający a cappella. Tworzą go muzycy, którzy po ostatnich protestach musieli opuścić ojczyznę. Pochodzą z salezjańskiej parafii św. Jana Chrzciciela w Mińsku. Ich osobny koncert, zapowiedziano w parafii w Karpaczu, w niedzielę 24 lipca, o godz. 18.00, ponieważ przebywając w Polsce, swoim śpiewem wspierają sąsiadów z Ukrainy.


  

2022-07-24 07:03

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Czas mocy i łaski

[ TEMATY ]

Lubsko

figura św. Michała Archanioła

Fb/Parafia NSPJ Lubsko

W parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lubsku gościła figura św. Michała z cudownej groty objawień na Górze Gargano. Wielu parafian przyjęło szkaplerz św. Michała Archanioła.

Figura św. Michała Archanioła gościła w Lubsku oraz w Mierkowie i Dłużku w dniach 13-14 grudnia. Jednak już od soboty 11 grudnia miejscowa wspólnota parafialna przygotowywała się na nawiedzenie figury podczas Mszy św. z homiliami. Cały czas nawiedzenia pomyślany był jako rekolekcje. Stąd obok Mszy św. z okolicznościowymi kazaniami były także inne nabożeństwa: nabożeństwo oczekiwania, Wieczór ze św. Michałem, Koronka do św. Michała Archanioła i dziewięciu chórów anielskich, adoracje, spowiedź, a także modlitwy o uwolnienie i uzdrowienie za przyczyną archanioła. Na koniec cała parafię zawierzono opiece pogromcy szatana.

CZYTAJ DALEJ

Światełko nadziei przekazana dla Ukrainy

2023-01-27 07:25

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Karol Porwich/Niedziela

Światło nadziei zostało przekazane z Jasnej Góry dla Ukrainy. Ogień z wiecznej lampy z Kaplicy Matki Bożej zostanie zawieziony teraz do Lwowa, a stamtąd rozesłany także na wojenny front. Jak powiedział kustosz Sanktuarium z intencją przypomnienia, że każdego dnia modlimy się tu o pokój i o łaskę opamiętania dla oprawców z Rosji. Abp Wacław Depo prosił w czasie Apelu, by rozbłysło ono dla tych, którzy żyją w cieniu i w mrokach cierpień i śmierci.

Przekazanie światła to pomysł jednego z częstochowskich katechetów, który podjęli paulini i metropolita częstochowski. W akcję włączyli się także Rycerze Kolumba oraz polska i ukraińska młodzież.

CZYTAJ DALEJ

Więcej wolności dzięki ustawie deregulacyjnej

2023-01-27 12:44

Materiały prasowe

Sejm przejął projekt ustawy o zmianie ustaw w celu likwidowania zbędnych barier administracyjnych i prawnych, nad którym pracowała sejmowa Komisja Nadzwyczajna do spraw deregulacji. - To projekt, wychodzący naprzeciw oczekiwaniom społecznym - mówi poseł dr Bartłomiej Wróblewski, przewodniczący komisji.

Eliminowanie zbędnych obciążeń prawnych skutkuje zwiększaniem zaufania obywateli do Państwa i stanowionego przez nie prawa i podnosi poziom kultury prawnej społeczeństwa. - Dbanie o zachowanie prawa każdego człowieka do wolności – które, jak czytamy w Preambule do Konstytucji RP – jest jedną z niewzruszonych zasad Rzeczypospolitej Polskiej, przyświecało Komisji przy opracowywaniu projektu tej ustawy. Wolność człowieka może być ograniczana tylko wtedy, gdy jest to konieczne i dlatego komisja starała się znaleźć takie regulacje prawne, które w wolność tę ingerowały zbyt mocno – powiedział w sejmie poseł Bartłomiej Wróblewski.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję