Reklama

Niedziela Świdnicka

Świdnica. Wakacyjne czuwanie Wojowników z ks. Jerzym Kozłowskim

Jak w każdą pierwszą sobotę miesiąca, tak i czasie wakacyjnego wypoczynku przez ulice biskupiego miasta w Męskim Różańcu przeszli członkowie wspólnoty Wojowników Maryi.

Tym razem modlitewne czuwanie wraz z Mszą Świętą, w zastępstwie za ks. Pawła Traczykowskiego – diecezjalnego opiekuna Wojowników Maryi, poprowadził nowy wikariusz parafii katedralnej, ks. Jerzy Kozłowski. W swojej homilii kapłan odniósł się do wspominanego tego dnia w liturgii święta Przemienienia Pańskiego i wyjaśnił, że dopiero na Górze Tabor apostołowie ujrzeli Chrystusa w pełni Boskiej chwały.

– Co więc sprawia, że my nie możemy oglądać i doświadczać Boga? – pytał zebranych. – To grzech, który oddziela nas od Boga, zasłania nam Jego oblicze i sprawia, że się Go boimy. Przypomnijmy sobie, co się stało w raju. Gdy Adam i Ewa zgrzeszyli, to po usłyszeniu kroków Boga przechadzającego się po ogrodzie, od razu się ukryli. Obawiali się, że Bóg ich ukarze – wskazywał. Dodał również, że tak samo jak pierwszych rodziców, Stwórca szuka także i współczesnego człowieka, gdyż chce się mu ukazać. Jezus w swym posłannictwie zostawił ludziom Ewangelię, którą ks. Jerzy nazwał „jedyną drogą zmierzającą do Boga”.

Po zakończonej Eucharystii wierni wraz z ks. Jerzym wyruszyli w stronę Rynku, w modlitwie wynagradzając Niepokalanemu Sercu za grzechy świata. Nabożeństwo zwyczajowo zakończyło się pod pomnikiem św. Jana Pawła II.

xmb

xmb

2022-08-07 07:00

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kościół musi trwać zjednoczony. Rocznica poświęcenia katedry

[ TEMATY ]

Świdnica

Świdnica ‑ Katedra

ks. Piotr Śliwka

ks. Mirosław Benedyk

Ks. prał. Piotr Śliwka, proboszcz parafii katedralnej w Świdnicy

Ks. prał. Piotr Śliwka, proboszcz parafii katedralnej w Świdnicy

- Budynek symbolizujący jedność wskazuje cel, do którego powinna dążyć wspólnota wiernych - mówił w dniu poświęcenia katedry, proboszcz ks. prał. Piotr Śliwka.

Świdnicka parafia św. Stanisława i św. Wacława została ufundowana przez księcia świdnickiego Bolka II Małego. Według tradycji kamień węgielny został położony w 1330 roku, a sama budowa trwała ponad 150 lat. Trzynawową świątynię wybudowano w stylu późnogotyckim. Pożar świątyni, który wybuchł w 1532 roku, spowodował m. in. zawalenie się części fasady i sklepienia nawy środkowej. Po trzech latach naprawiono zniszczenia, ale przy okazji obniżono sklepienie o 6 metrów.

CZYTAJ DALEJ

Nowe zasady przygotowania do sakramentu bierzmowania w diecezji kaliskiej

2023-02-05 09:27

[ TEMATY ]

bierzmowanie

Karol Porwich/Niedziela

Przygotowanie do sakramentu bierzmowania w diecezji kaliskiej będzie odbywało się zgodnie z nową instrukcją. Przygotowanie młodzieży ma trwać dwa lata, a jego celem jest przypomnienie podstawowych praw życia chrześcijańskiego, zintensyfikowanie życia religijnego i pomoc w odnalezieniu się w we wspólnocie Kościoła, w szczególności pomoc w odkrywaniu powołania życiowego.

Inicjatorem powstania instrukcji jest biskup kaliski Damian Bryl, który zauważył potrzebę ujednolicenia sposobu przygotowania do sakramentu bierzmowania w diecezji.

CZYTAJ DALEJ

Rekolekcje duszpasterzy Ludzi Pracy na Jasnej Górze

2023-02-06 18:30

screen YT Jasna Góra

bp Maciej Małyga

bp Maciej Małyga

Na Jasnej Górze rozpoczęły się rekolekcje duszpasterzy Ludzi Pracy. Prowadzi je bp Maciej Małyga, biskup pomocniczy archidiecezji wrocławskiej.

Rekolekcje rozpoczęły się Mszą świętą w kaplicy Cudownego Obrazu w poniedziałek 6 lutego i potrwają do czwartku 9 lutego. W homilii wygłoszonej podczas Eucharystii bp Małyga nawiązał do fragmentu z Księgi Rodzaju mówiącego o stworzeniu świata. - Słyszeliśmy piękne słowo o Bogu, który może na nowo stworzyć w nas światłość - wskazał biskup, cytując słowa Matki Teresy z Kalkuty: „Przyjdź! Bądź moim światłem.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję