Reklama

Aspekty

Gorzów. Znamy datę pogrzebu ks. inf. Romana Harmacińskiego

Znamy datę pogrzebu ks. inf. Romana Harmacińskiego.

[ TEMATY ]

ks. Roman Harmaciński

ks. Dariusz Gronowski

Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem księdza biskupa zostanie odprawiona w poniedziałek 12 września o godz. 11.00 w kościele parafialnym pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Gorzowie Wlkp. przy ul. Żeromskiego (od godz. 9.30 czuwanie modlitewne), a po niej nastąpią dalsze obrzędy pożegnalne na cmentarzu komunalnym w Gorzowie Wlkp. przy ul. Żwirowej (od bramy głównej).

W niedzielę 11 września w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Gorzowie Wlkp. od godz. 19.15 będzie trwało czuwanie modlitewne, a o godz. 20.00 rozpocznie się Msza św. z udziałem księży z dekanatów gorzowskich, a po niej znów czuwanie modlitewne do godz. 22.00.

2022-09-09 06:58

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Diecezja zielonogórsko-gorzowska. Zmarł ks. inf. Roman Harmaciński

[ TEMATY ]

ks. Roman Harmaciński

ks. Dariusz Gronowski

Ks. inf. Roman Harmaciński (1935-2022)

Ks. inf. Roman Harmaciński (1935-2022)

7 września 2022 swoją ziemską wędrówkę zakończył ks. infułat Roman Harmaciński. Pamiętajmy w modlitwie o zmarłym kapłanie.

Zmarły śp. ks. infułat Roman Harmaciński był wieloletnim dyrektorem Wydziału Nauki Katolickiej w Kurii Biskupiej w Gorzowie, założycielem i pierwszym rektorem Instytutu Formacji Katolickiej dla Świeckich w Gorzowie, a także kustoszem honorowym sanktuarium św. Weroniki Guliani. Urodził się 2 stycznie 1935 r. w Mariance (diecezja siedlecka). Święcenia kapłańskie przyjął z rąk bp. Wilhelma Pluty na Jasnej Górze 16 czerwca 1966.

CZYTAJ DALEJ

Młodzi Kongijczycy poruszeni przesłaniem Franciszka

2023-02-03 16:27

[ TEMATY ]

młodzi

papież Franciszek

Kongo

PAP/CIRO FUSCO

Papież pozdrawia mieszkańców Konga

Papież pozdrawia mieszkańców Konga

Niezwykle ważne jest wezwanie, abyśmy oparli się korupcji i oddawali samych siebie na służbę innym – wskazuje Hervé, jeden z uczestników wczorajszego spotkania papieża z młodymi Kongijczykami. To przesłanie poruszyło wielu zebranych, na co wskazały krótkie wywiady udzielone Radiu Watykańskiemu tuż po wydarzeniu. Ze słów tych ludzi płynie też wielka radość z przyjazdu Franciszka.

Jak wyznała Grace, jedna z obecnych na spotkaniu, niezwykle mocno zabrzmiało to, iż wypowiedzi Ojca Świętego razem z młodymi słuchali przedstawiciele państwa. „Bardzo się wzruszyłam, gdy mówił o nieuczciwości i korupcji, bo tam byli wszyscy odpowiedzialni [w naszym państwie] – zauważyła Grace. – Większość władz była na miejscu. Jestem mocno przekonana, że słyszeli te słowa. A potem wprowadzą je w życie na rzecz naszej społeczności”.

CZYTAJ DALEJ

Lwów – Dzień Życia Konsekrowanego i 125. rocznica posługi bł. Bernardyny Jabłońskiej

2023-02-03 21:10

[ TEMATY ]

Lwów

albertynki

Bernardyna Maria Jabłońska

Wikipedia/Archiwum sióstr Albertynek

Błogosławiona Bernardyna Maria Jabłońska

Błogosławiona Bernardyna Maria Jabłońska

W Dniu Życia Konsekrowanego – 2 lutego i w 125. rocznicę rozpoczęcia posługi zakonnej przez bł. Bernardynę Jabłońską jej duchowe uczennice, albertynki Hieronima, Radosława i Dorotea odnowiły śluby zakonne w kościele św. Jana Pawła II we Lwowie. Symbolicznie, gdy odmawiały one modlitwę wyrażającą oddanie się na służbę Bogu w najuboższych, stała przy nich romska mama z kilkudniowym synem Grigorijem. Pochodzi ona z nieustannie niszczonego przez Rosjan miasta Bachmut w Donbasie i od pewnego czasu mieszka w parafialnym Domu św. Jana Pawła II.

Albertynki budują we Lwowie dom dla bezdomnych kobiet. Posługują w caritasowej kuchni dla ubogich, szukają ich na ulicach miasta, odwiedzają ich w domach. Od początku wojny pomagają licznym uchodźcom. Gdy tysiącami przybywali oni na dworzec, siostry rozdawały im jedzenie i pomagały w znalezieniu schronienia. W parafii św. Jana Pawła II mieszkają uchodźcy, dlatego ten kościół stał się miejscem odnowienia ślubów. Siostra Hieronima przedstawiła historię obecności swego Zgromadzenia we Lwowie, sięgającą 1892 roku oraz charyzmat i misję ich powołania.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję