Reklama

Niedziela Częstochowska

Kronikarz z Kłobucka

Ufamy, że dziedzictwo ks. Jana Długosza, do którego moi wierni przywiązują wielką wagę, przyczyni się do trwania Kościoła – mówił ks. Mieczysław Wach.

2022-09-22 09:26

Karol Porwich

Dni Długoszowskie odbywające się po raz już 21. w Kłobucku zakończyła uroczysta Msza św. odprawiona w parafii św. Marcina pod przewodnictwem o. Mariusza Tabulskiego, przeora klasztoru Ojców Paulinów Na Skałce w Krakowie. – W tym roku przeżywamy 550 rocznicę fundacji klasztoru Paulinów Na Skałce, fundacji ks. Jana Długosza. Jego osoba łączy Kłobuck z Krakowem. I dzisiaj dziękujemy za życie polskiego wybitnego historyka, za jego fundacje i tę kłobucką, i krakowską. W tym miejscu chcielibyśmy podziękować panu Andrzejowi Sękiewiczowi, prezesowi Ponadregionalnego Stowarzyszenia Edukacyjnego „Wieniawa” za pomoc w realizacji długoszowskiego projektu. Dzięki wsparciu stowarzyszenia dzisiejszą Mszę św. ubogaciła Kapela Jasnogórska pod dyrekcją Marka Piątka – cieszył się Paweł Caban, wikariusz parafii.

Więcej w Niedzieli nr 39/2022

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Biskupi Rosji: wojna nie rozwiązuje problemów między narodami

2022-09-29 18:33

[ TEMATY ]

biskupi

Rosja

wojna

Episkopat News

Wojna nie rozwiązuje problemów między narodami – napisali katoliccy biskupi w opublikowanym wczoraj apelu po ogłoszeniu „częściowej mobilizacji” w Federacji Rosyjskiej.

Wskazali w nim, że „ostra konfrontacja na Ukrainie przerodziła się w konflikt militarny na wielką skalę, który już spowodował tysiące ofiar, podważył zaufanie i jedność między państwami i narodami i zagraża istnieniu całego świata”.

CZYTAJ DALEJ

Zmarł ks. Zdzisław Kaleński

2022-09-30 17:08

Pixabay.com

28 września zmarł ks. Zdzisław Kaleński. Kapłan ten miał 94 lata życia i 69 lat kapłaństwa.

Ks. Zdzisław Kaleński urodził się 24 lipca 1928 roku w Rabcr Zdroju [Archidiecezja Krakowska]. Święcenia kapłańskie przyjął 21 czerwca 1953 w Lublinie.

CZYTAJ DALEJ

KSM-owiczka na medal

2022-09-30 16:35

[ TEMATY ]

KSM

KSM

Kard. Kazimierz Nycz w czasie Eucharystii z udzieleniem sakramentu bierzmowania, w dniu odpustu w parafii bł. Władysława z Gielniowa, odznaczył Klaudię Popkowicz medalem "Za zasługi dla Archidiecezji Warszawskiej”.

Jest jedną z młodszych osób uhonorowanych tym wyróżnieniem w archidiecezji warszawskiej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję