Reklama

Kościół

Zapraszamy na konferencję: Aktualność objawień gietrzwałdzkich

Bractwo Przedmurza-Olsztyn zaprasza na konferencję naukową pt. Aktualności objawień gietrzwałdzkich. Organizatorzy chcą przypomnieć o ideałach społecznie zapomnianych i wdrażać je w obszar aktywności społeczno-narodowej. A są nimi takie postawy jak: modlitwa prywatna i publiczna na Różańcu, narodowa ofiara i pokuta, ekspiacja i wynagrodzenie, odnowa moralna narodu polskiego. Takie postawy i wartości, które dzisiaj są pomijane w życiu publicznym, należy niezmiennie wdrażać.

[ TEMATY ]

Gietrzwałd

Adobe.Stock

Sanktuarium w Gietrzwałdzie

Sanktuarium w Gietrzwałdzie

W konferencji wezmą udział:

dr Alicja Święcicka (autorka książki Objawienia gietrzwałdzkie a współczesne objawienia maryjne), która wystąpi z odczytem pt. Aktualność objawień gietrzwałdzkich w 145. rocznicę objawień w Gietrzwałdzie.

Kazimierz Krawczyk (inwestor i fundator Muzeum Objawień Gietrzwałdzkich w Gietrzwałdzie); z odczytem pt. Co wiemy o objawieniach gietrzwałdzkich?

Reklama

ks. dr hab. Krzysztof Bielawny (autor książki Niepodległość wyszła z Gietrzwałdu) z odczytem pt. Demograficzne i niepodległościowe pokłosie objawień gietrzwałdzkich.

Po zaplanowanych referatach odbędzie się dyskusja z możliwością zadawania pytań.

Konferencja odbędzie się w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie przy al. Piłsudskiego 7/9 w Olsztynie (sala 52) w godz. 12-16.

Oprócz Bractwa Przedmurza-Olsztyn jej współorganizatorami są Akcja Katolicka Archidiecezji Warmińskiej i Żołnierze Chrystusa.

Patronami Honorowymi Konferencji są arcybiskup metropolita warmiński Józef Górzyński, wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki, starosta olsztyński Andrzej Abako.

Mat.prasowy

Objawienia gietrzwałdzkie są jedynymi zatwierdzonymi przez Kościół rzymskokatolicki (1977 r.) objawieniami maryjnymi w Polsce. Miały one miejsce od 27 czerwca do 16 września 1877 r. W przykościelnym klonie Matka Boża objawiła się aż 164 razy. Ich wizjonerkami były 13-letnia Justyna Szafrańska i 12-letnia Barbara Samulowska.

Do Sanktuarium w Gietrzwałdzie corocznie przybywają liczne grupy pielgrzymów. W 1970 r. papież Paweł VI nadał kościołowi w Gietrzwałdzie tytuł bazyliki mniejszej.

2022-10-04 09:17

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Górzyński: Orędzie z Gietrzwałdu przekracza ramy epoki

[ TEMATY ]

abp Józef Górzyński

Gietrzwałd

ARCHIWUM SANKTUARIUM

- Orędzie z Gietrzwałdu to niezwykły dialog zwykłych ludzi z Matką Bożą, rzadko spotykany w innych objawieniach - mówi KAI abp Józef Górzyński. Aż 100 tys. pielgrzymów ma przyjechać w najbliższą niedzielę 10 września na główne uroczystości jubileuszu 140. rocznicy tutejszych objawień Matki Bożej i 50-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Gietrzwałdzkiej.

KAI: Księże Arcybiskupie, w najbliższą niedzielę nastąpi kulminacja obchodów 140. rocznicy objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Jakie jest ich przesłanie na dziś, dla każdego z nas?

CZYTAJ DALEJ

Jak często się spowiadać?

[ TEMATY ]

spowiedź

sakrament pokuty i pojednania

sakramenty

cykl o sakramentach

Karol Porwich/Niedziela

„Drugie przykazanie («Przynajmniej raz w roku spowiadać się») zapewnia przygotowanie do Eucharystii przez przyjęcie sakramentu pojednania, który jest kontynuacją dzieła nawrócenia i przebaczenia zapoczątkowanego na chrzcie” (Katechizm Kościoła Katolickiego, 2042).

Zasłyszane w jednym z włoskich sanktuariów:

CZYTAJ DALEJ

MŚ 2022 - Chorwacja - Brazylia 1:1 po dogrywce, karne 4-2

2022-12-09 19:22

[ TEMATY ]

Brazylia

Chorwacja

MŚ 2022

PAP/Friedemann Vogel

Radość drużyny Chorwacji po zwycięstwie z Brazylią

Radość drużyny Chorwacji po zwycięstwie z Brazylią

1/4 finału: Chorwacja - Brazylia 1:1 po dogrywce (0:0, 0:0), karne 4-2.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję