Reklama

Kościół

Kościół greckokatolicki zbiera na budowę kaplicy

[ TEMATY ]

zbiórka

Materiał prasowy

Szczęść Boże, drodzy Bracia i Siostry w Chrystusie!

Kościół greckokatolicki to jeden z 23 katolickich kościołów wschodnich, który zachowuje bizantyjską tradycję liturgiczną. W Łodzi Parafia Kościoła Greckokatolickiego pw. Ofiarowania Pańskiego powstała w 2003 r. Nabożeństwa odprawiane są w udostępnianych kaplicach parafii rzymskokatolickich. W celu sprawowania posługi duszpasterskiej w pełniejszym zakresie pragniemy nabyć własną kaplicę.

Z błogosławieństwem naszego Arcybiskupa Eugeniusza Popowicza Metropolity Przemysko-Warszawskiego uruchamiamy zbiórkę na zakup budynku dawnej kaplicy ewangelicko-augsburskiej, ulokowanego w centrum Łodzi przy ul. Sierakowskiego 3. Jego wartość wynosi ok. 4 mln zł.

Reklama

Bez Państwa pomocy nie udźwigniemy uzbierać tej kwoty. Każdy może dołożyć swoją cegiełkę do tego, by ci, którzy zostawili dom, pracę, najbliższych, przyjaciół i przybyli do Polski, mieli miejsce, gdzie będą mogli się spotkać ze sobą i modlić się w swoim ojczystym języku.

Za Państwa modlitwę, wsparcie, udostępnienie informacji o zbiórce, składamy najserdeczniejsze podziękowania! Niech Pan Bóg wynagradza Państwa ofiarę i poświęcenie, a Najświętsza Maryja Panna ma w opiece każdego z osobna wraz z całą rodziną!

Santander Bank Polska S.A

PLN 08 1090 2590 0000 0001 5263 3815

USD 12 1090 2590 0000 0001 5006 6832

EURO 58 1090 2590 0000 0001 5263 3788

Zbiórka na zrzutka.pl

2023-01-12 10:09

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W całym kraju zbiórka pod projektem ograniczenia handlu w niedzielę

We wtorek 9 sierpnia w kilkunastu polskich miastach przeprowadzana jest uliczna zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele. Aby projektem zajął się Sejm, do końca sierpnia trzeba zebrać 100 tys. podpisów.

- Organizujemy skoordynowaną uliczną zbiórkę jednego dnia w całej Polsce, aby przypomnieć opinii publicznej o naszej inicjatywie i dotrzeć do jak największej liczby obywateli. Im więcej podpisów uda nam się zebrać, tym większa presja będzie ciążyć na posłach, którzy ostatecznie zdecydują o losie tej niezwykle ważnej dla pracowników handlu ustawy – mówi Alfred Bujara, przewodniczący Krajowego Sekretariatu Banków, Handlu i ubezpieczeń NSZZ Solidarność.

CZYTAJ DALEJ

Ukryte opłaty za ciepło w Warszawie

2023-06-02 08:41

[ TEMATY ]

Warszawa

Adobe.Stock

Francuska firma Veolia, monopolista na warszawskim rynku ciepła, nie udziela polskim przedsiębiorstwom oraz klientom indywidualnym kluczowych informacji na temat tzw. pików energetycznych, czyli momentów o największym zużyciu energii. Bez tej wiedzy odbiorcy są pozbawieni możliwości elastycznego zarządzania wartościami zamówionej mocy cieplnej, co skutkuje wyższymi opłatami.

Opłata za moc cieplną zamówioną nie jest często przedmiotem szczególnego zainteresowania odbiorców, jako że na fakturze prezentuje się jako stała i niezmienna przez cały rok. Niemniej jednak, jest to składnik mający istotny wpływ na ostateczną wysokość rachunków rocznych. Ponadto, koszt ten ponoszony jest przez całe 12 miesięcy, niezależnie od pory roku, co dodatkowo obciąża portfele odbiorców.

CZYTAJ DALEJ

Apel Jasnogórski rozpocznie XI Pielgrzymkę Żywego Różańca

Apelem Jasnogórskim rozpocznie się dziś 11. Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca. Przebiegać będzie pod hasłem: „Różaniec siłą chorych i cierpiących”. To jednocześnie hasło szóstego roku Wielkiej Nowenny Różańcowej, która jest duchowym przygotowanie do jubileuszem 200-lecia powstania Żywego Różańca.

Jutro spotkanie rozpocznie się o 9.30 na Błoniach jasnogórskich. Konferencje wygłosi ks. Wojciech Bartoszek, krajowy duszpasterz Apostolstwa Chorych. Następnie rozważane będą tajemnice radosne różańca świętego z medytacją w pierwszą sobotę miesiąca. Będzie też spotkanie z przedstawicielami Papieskich Dzieł Misyjnych i Redakcją „Rózańca”. O godz. 12.00 Msza św. na Szczycie, której przewodniczyć ma bp Jan Glapiak z Poznania.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję