Reklama

Niedziela Częstochowska

Dla odważnych. Ekstremalna Droga Krzyżowa

W piątek, 31 marca już po raz 11. odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa.

2023-03-15 15:46

[ TEMATY ]

ekstremalna Droga Krzyżowa

archidiecezja częstochowska

Karol Porwich/EastNews

Jej uczestnicy pokonają podczas całonocnego marszu ok. 40 km z przerwami na rozważanie 14 stacji.

Ludzi odważnych, sprawnych piechurów, którzy nie boją się trudów i zmęczenia, zapraszamy na rozważanie misterium Drogi Krzyżowej podczas tej wędrówki.

W tym roku w archidiecezji częstochowskiej przygotowane zostały następujące trasy:

Reklama

św. Jana Pawła II, Wieluń – Praszka (42 km); Kardynała Wyszyńskiego, Wieluń – Praszka (41 km); żółta – św. Józefa, Praszka – Wieluń (41 km); zielona – św. Justyny z Padwy, Dworszowice Kościelne – Jasna Góra (40 km); św. Mikołaja, Truskolasy – Jasna Góra (40 km); św. Huberta, Kochcice – Jasna Góra (46 km); czerwona – św. Kaspra del Bufalo, początek i koniec przy kościele św. Kaspra del Bufalo w Częstochowie (43 km); niebieska – św. Ireneusza, początek i koniec przy kościele akademickim św. Ireneusza w Częstochowie (42 km); zielona – św. Josemaríi Escrivy, Mstów – Jasna Góra (41 km); niebieska – św. Pawła, Żarki-Letnisko – Jasna Góra (40 km); Skarżyce – Skarżyce (35 km); św. Judy Tadeusza, Święta Anna – Jasna Góra (40 km); czerwona – św. Dominika, Gidle – Jasna Góra (44 km).

Szczegóły i zapisy na stronie: www.edk.org.pl .

Ocena: +3 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wizyta duszpasterska jedynie na zaproszenie wiernych

[ TEMATY ]

kolęda

archidiecezja częstochowska

wizyta duszpasterska

Bożena Sztajner/Niedziela

W archidiecezji częstochowskiej wizyta duszpasterska będzie odbywać się jedynie na zaproszenie wiernych

„Wizytę duszpasterską można składać w domach i mieszkaniach wiernych jedynie na wyraźne i wcześniejsze zaproszenie samych wiernych. Ze względu na stan zdrowia kapłanów i parafian wizytę duszpasterską można przenieść na inny, bardziej stosowny czas” – czytamy w Komunikacie Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej w Częstochowie w sprawie duszpasterskiej wizyty kolędowej. Komunikat został opublikowany 2 grudnia br. na stronie archidiecezji częstochowskiej, www.archiczest.pl

CZYTAJ DALEJ

Franciszek: gorliwość ewangelizacyjna wypływa ze świętości

2023-03-22 09:39

[ TEMATY ]

Franciszek

Grzegorz Gałązka

O aktualności nauczania św. Pawła VI, zawartego w adhortacji apostolskiej Evangelii nuntiandi, który wskazywał, że gorliwość ewangelizacyjna wypływa ze świętości mówił dziś Ojciec Święty podczas audiencji ogólnej.

Papież przypomniał, że Evangelii nuntiandi jest wielką kartę ewangelizacji w świecie współczesnym. Jego poprzednik podkreślał w niej, że ewangelizacja jest przede wszystkim świadectwem osobistego spotkania z Jezusem Chrystusem. Przytoczył często cytowane słowa tego, że „człowiek naszych czasów chętniej słucha świadków, aniżeli nauczycieli; a jeśli słucha nauczycieli, to dlatego, że są świadkami” (n. 41).

CZYTAJ DALEJ

Bp Robert Chrząszcz: Jezus cały czas działa

2023-03-22 20:54

[ TEMATY ]

bp Robert Chrząszcz

flickr.com/archidecezjakrakow

Bp Robert Chrząszcz

Bp Robert Chrząszcz

– On jest i naprawdę działa. Działa Jego Ojciec i działa Jego moc – mówił bp Robert Chrząszcz w czasie liturgii stacyjnej w Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Krakowie – Nowym Bieżanowie.

W czasie homilii bp Robert Chrząszcz zauważył, że dziś istnieje pokusa myślenia, że Jezus nie działa lub działa mniej, niż dwa tysiące lat temu, kiedy uzdrawiał i czynił cuda. Podkreślił, że słowa z Ewangelii: „Ojciec mój działa aż do tej chwili i Ja działam” są nadal aktualne. W tym kontekście przywołał poglądy deistów, którzy mówili o „śmierci Boga dla świata”, czyli teorii, że Bóg powołał świat do istnienia, ale przestał się nim interesować. – Jezus mówi o Bogu jako troskliwym Ojcu, z którym można wejść w konkretną relację. Mówi o Bogu, któremu zależy na człowieku; mimo grzechu człowieka nie przestaje go kochać – mówił krakowski biskup pomocniczy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję