Reklama

Niedziela w Warszawie

Ekstremalnie ze św. Janem z Kęt

Po raz pierwszy z parafii św. Jana Kantego na Żoliborzu do parafii św. Jana Kantego w Legionowie wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Zapisy już trwają.

[ TEMATY ]

EDK

parafia św. Jana Kantego w Warszawie

parafia św. Jana Kantego w Legionowie

Łukasz Krzysztofka/Niedziela

Kościół św. Jana Kantego na Żoliborzu

Kościół św. Jana Kantego na Żoliborzu

EDK pod hasłem ,,Idę, bo szukam nadziei" rozpocznie się 31 marca od Mszy św. w żoliborskim kościele św. Jana Kantego przy ul. Krasińskiego 31 o godz. 18.30. Po Eucharystii pątnicy wyruszą w drogę. Będzie ona wiodła z Żoliborz na Białołękę, do Stanisławowa Pierwszego, poprzez Nieporęt, Wolę Aleksandra do Legionowa.

Strona EDK, gdzie można się zapisać - https://www.edk.org.pl/trasa-szczegoly?routeId=7857.

Pod tym adresem, na samym dole strony znajduje się również:

Reklama

- Opis trasy w formacie .pdf ze wskazówkami dotyczącymi drogi przez kolejne stacje Drogi Krzyżowej,

- Ślad GPS w formacie .kml do wykorzystania w dowolnym urządzeniu nawigacyjnym. Możliwa jest też konwersja pliku do formatu .gpx np. na stornie https://kml2gpx.com/ ,

- Mapa trasy w formacie .pdf, która zawiera zrzuty fragmentów mapy oraz informacje o istotnych punktach na trasie.

Na traseo.pl oprócz dokładnego śladu GPS z możliwością nawigacji znaleźć można również zdjęcia miejsc poszczególnych stacji Drogi Krzyżowej dla trasy fioletowej św. Jana Kantego.

Pod adresem https://www.edk.org.pl/aplikacja dostępna jest aplikacja na urządzenia z systemem Android i iOS.

EDK to doświadczenie osobiste. Można iść samemu, w dwie lub w kilka osób. Ważne jest, aby umówić się wtedy, że w czasie drogi obowiązuje milczenie.

47-kilometrowa trasa zalecana jest dla osób o dobrej kondycji i orientacji w terenie. Na szczególną uwagę zasługuje drugi, końcowy fragment trasy, który przechodzi przez obszary leśne. Rekomendowane jest posiadanie urządzeń GPS z wgraną trasą i zapasowe baterie lub powerbank.

Zalecany powrót do Warszawy: pociąg SKM ze stacji PKP Legionowo (ok. 1,5 km od kościoła docelowego przy ul. Księdza Józefa Schabowskiego 2).

Dodatkowe informacje o rejonie i trasie znajdują się także na dedykowanym profilu facebookowym Warszawa Kanty.EDK.

2023-03-22 19:23

Ocena: +2 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pierwsza Słubicka EDK zapięta na "ostatni guzik"

[ TEMATY ]

EDK

Słubice

fb/parafiaslubice

W ostatnią sobotę miał miejsce rekonesans i oznakowanie trasy EDK

W ostatnią sobotę miał miejsce rekonesans i oznakowanie trasy EDK

Trwają przygotowania do Pierwszej Słubickiej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Jak zapewniają organizatorzy wszystko jest już zapięte na tzw. „ostatni guzik” - wystarczy tylko wyruszyć drogą samotności, by rozważyć drogę krzyża Jezusa Chrystusa.

- Z inicjatywą zorganizowania tego nietypowego przeżycia duchowego do proboszcza słubickiej parafii pw. Ducha Świętego ks. kan Henryka Wojnara wystąpiła grupa młodzieży. Odbyło się już kilka spotkań organizacyjnych, na których omówiono warunki bezpieczeństwa oraz sprawy dotyczące przygotowania indywidualnego pątników - mówi Michał Sobociński. Dodaje, że organizatorzy zwracali szczególną uwagę na punkty regulaminu dotyczące zaleceń epidemiologicznych. W ostatnią sobotę miał miejsce rekonesans i oznakowanie trasy EDK i zdaniem organizatorów wszystko zostało zapięte na tzw. "ostatni guzik". Początek nabożeństwa w piątek 26.03 o godz. 20.00 w kościele pw. Ducha Świętego.

CZYTAJ DALEJ

Rzeszów: Jednego Serca Jednego Ducha

2023-06-08 20:16

[ TEMATY ]

Rzeszów

Jednego Serca Jednego Ducha

Piotr Drzewiecki

Kilka tysięcy osób zgromadziło się na największym koncercie uwielbieniowym, jaki w Boże Ciało wieczorem odbywa się w Parku Sybiraków w Rzeszowie.

Koncert rozpoczął się od filmowego wspomnienia rodziny Ulmow, którzy będą beatyfikowani we wrześniu br. Wszystkich zebranych powital Jan Budziaszek - Trzeba było 365 dni czekać, aby tu znów stanąć z Wami. Jestem szczęśliwy, że znów tu jesteśmy i jest nas tak wielu, by razem się modlić i śpiewać! - mówił pomysłodawcą koncertu.

CZYTAJ DALEJ

36. rocznica wizyty św. Jana Pawła II w Lublinie

2023-06-09 11:34

Paweł Wysoki

Dziś przypada 36. rocznica wizyty św. Jana Pawła II w Lublinie. Z tej okazji w kościele Świętej Rodziny, przy którym w 1987 r. Ojciec Święty sprawował Mszę św. dla milionowej rzeszy wiernych, metropolita częstochowski abp Wacław Depo o godz. 18.00 będzie przewodniczyć uroczystej Eucharystii. Po liturgii odbędzie się koncert papieski „Jan Paweł II. Naród istnieje z kultury i dla kultury”, w którym wystąpią: Alicja Węgorzewska, Olga Bończyk, Bogdan Kierejsza, Robert Grudzień i Yulia Sharovska.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję