Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Bp Pękalski: Godzina Jezusa jest godziną miłosierdzia

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Antoni Zalewski

- Godzina Jezusa, godzina Syna Człowieczego to oprócz tego, że to godzina męki, śmierci, zmartwychwstania, to także godzina miłosierdzia – mówił bp Pękalski w kościele stacyjnym.  

W kościele Zesłania Ducha Świętego w Łodzi odbyła się Msza św. w ramach łódzkiego pielgrzymowania do wielkopostnych kościołów stacyjnych. Modlitwom przewodniczył bp Ireneusz Pękalski. Podczas homilii duchowny odniósł się do liturgii słowa, w której przedstawiono spisek przeciwko sprawiedliwemu. Czytanie z Księgi Mądrości ukazało zaślepienie bezbożnych, które w konsekwencji doprowadziło ich do poniesienia porażki. Następnie, bp Pękalski nawiązał do Ewangelii św. Jana, w której przeciwnicy zamierzali pojmać Jezusa. Fragment ten poruszył także godzinę Jezusa, zapowiedź godziny męki i śmierci. – Jego godzina, czyli także godzina Jego wielkiej miłości do każdego człowieka. Godzina Jezusa, godzina Syna Człowieczego to oprócz tego, że to godzina męki, śmierci, zmartwychwstania, to także godzina miłosierdzia – wyjaśniał duchowny. Na zakończenie homilii zachęcał wiernych do refleksji, by uświadomić sobie, jak hojny i dobry jest Bóg w swoich darach. - Przypomnijmy sobie te momenty życia, które były dla nas godziną Bożego miłosierdzia. Serdecznie podziękujemy za nie Bogu, Ojcu bogatemu w miłosierdzie, który, jak naucza papież Franciszek, nigdy nie męczy się tym, by nam przebaczać, a czyni to w godzinie miłosierdzia, czyli podczas naszej szczerej spowiedzi – podsumował bp Pękalski. Po Mszy św. bp Ireneusz Pękalski poświęcił wyremontowaną kaplicę Matki Bożej Ostrobramskiej.

2023-03-24 23:00

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Odznaka Miasta Łodzi dla siostry Antonianki

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum siostry M. Krawczyk

W ogrodach Pałacu Poznańskiego wręczono Nagrody Miasta Łodzi oraz Odznaki "Za Zasługi dla Miasta Łodzi". Wśród osób nagrodzonych znalazła się siostra Magdalena Krawczyk, dyrektor Domu Samotnej Matki w Łodzi. Wśród wyróżnionych Nagrodą Miasta Łodzi oraz Odznaką "Za Zasługi dla Miasta Łodzi" znalazło się ponad 100 osób.

CZYTAJ DALEJ

Przewodniczący Episkopatu Polski: Kościół jest sługą jedności

2023-06-08 13:45

[ TEMATY ]

Boże Ciało

abp Stanisław Gądecki

episkopat.pl

Kościół służy jedności osoby, małżeństwa, Kościoła, narodu oraz jedności między narodami – mówił podczas procesji Bożego Ciała w Poznaniu abp Stanisław Gądecki. Uczestnicy procesji przeszli ulicami miasta z sanktuarium Bożego Ciała do katedry.

Obok przewodniczącego Episkopatu Polski Najświętszy Sakrament w gotyckiej monstrancji ufundowanej przez króla Władysława Jagiełłę nieśli abp Tomasz Grysa, nuncjusz apostolski na Madagaskarze, poznańscy biskupi pomocniczy Grzegorz Balcerek i Jan Glapiak, oraz biskupi seniorzy – bp Zdzisław Fortuniak i bp Romuald Kujawski. Przed katedrą metropolita poznański wygłosił kazanie i przedstawił nowo wyświęconych księży dla archidiecezji poznańskiej.

CZYTAJ DALEJ

Głogowski Wieczór Chwały

2023-06-09 11:34

[ TEMATY ]

Boże Ciało

uwielbienie

Głogowski Wieczór Chwały

Grażyna Cypko

Tegoroczny wieczór chwały odbył się po raz siódmy

Tegoroczny wieczór chwały odbył się po raz siódmy

W uroczystość Bożego Ciała w Głogowie odbył się wieczór uwielbienia.

W ruinach kościoła pw. św. Mikołaja 8 czerwca odbył się VII Głogowski Wieczór Chwały. Wydarzenie co roku jest organizowane przez parafię św. Mikołaja, Miejski Ośrodek Kultury oraz Fundację - Wspólnotę WiaryGODni. Co roku jest to okazja do wspólnego uwielbienia i dziękczynienia, modlitwy za miasto i jego mieszkańców oraz do posłuchania chrześcijańskich utworów w wykonaniu głogowskich muzyków.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję