Reklama

Niedziela Częstochowska

Pielgrzymka do początków chrześcijaństwa

Wędrówka po śladach początków chrześcijaństwa na ziemiach polskich i modlitwa w miejscu cudu eucharystycznego, taki był cel pielgrzymki, którą zorganizowała parafia świętego Brata Alberta Chmielowskiego w Częstochowie – Kiedrzynie.

Pielgrzymi do Wrocławia i Legnicy wyruszyli 20 maja br. W programie pielgrzymki znalazły się, we Wrocławiu: zwiedzanie Ostrowa Tumskiego, Katedry św. Jana Chrzciciela, Ogrodu Japońskiego, Panoramy Racławickiej, Zakładu Narodowego im. Ossolińskich.

– Szczególnie ważne miejsce to Ostrów Tumski z katedrą wrocławską. Tutaj można dotknąć chrześcijaństwa sprzed 1000 lat. Oczywiście włączyliśmy w nasze pielgrzymowanie dzieje Polski, stąd konieczne było zobaczenie Panoramy Racławickiej, ale myślę, że bardzo ciekawe było zapoznanie się, chociaż przez chwile z kultura japońską w Ogrodzie Japońskim – podkreślił w rozmowie z „Niedzielą” ks. Sławomir Wojtysek, proboszcz parafii świętego Brata Alberta Chmielowskiego w Częstochowie – Kiedrzynie.

Archiwum Parafii

W Legnicy pielgrzymi nawiedzili kościół Cudu Eucharystycznego (w sanktuarium św. Jacka). Uczestniczyli w Eucharystii oraz w nabożeństwie ku czci św. Serapiona, ojca pustyni. Sobotnie nabożeństwo rozpoczęło się modlitwą, w trakcie której wierni mogli zanosić swoje prośby za pośrednictwem św. Serapiona. Kapłani namaszczali czoła i ręce wiernych olejem św. Serapiona, który przyjęty z wiarą mógł przynieść im uzdrowienie.

Reklama

Po Mszy św. i nabożeństwie ks. Andrzej Ziombra, proboszcz parafii w spotkaniu z pielgrzymami wskazał na realną i cielesną obecność Chrystusa w Eucharystii. – Taki cud jak ten w Legnicy może wydarzyć się również w waszej parafii, ale przecież Jezus jest z wami każdego dnia, podczas każdej Eucharystii. Trzeba mieć wiarę w obecność Chrystusa. W komunii świętej Jezus jednoczy się z nami – mówił ks. Ziombra.

Archiwum Parafii

Podkreślił również jak ważne jest godne i z pełnym szacunkiem przyjmowanie Jezusa w komunii świętej.

Pielgrzymowanie zakończyło się modlitwą w kaplicy Cudu Eucharystycznego.

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Gołębica, zazdrosne anioły i diabeł

[ TEMATY ]

chrzest

Legnica

Ks. Waldemar Wesołowski

W sobotę 28 listopada rozpoczęliśmy obchody jubileuszu 1050-lecia chrztu Polski. To dobry czas, by zastanowić się głębiej nad znaczeniem tego wydarzenia dla historii naszego narodu i jego miejsca w rodzinie europejskich narodów chrześcijańskich. To również okazja do tego, by uświadomić sobie samemu znaczenie przyjęcia tego sakramentu.

Aby pomóc w takiej refleksji, Wyższe Seminarium Duchowne diecezji legnickiej zaprasza na cykl wykładów otwartych związanych z tematem chrztu. W sobotę 5 grudnia do Legnicy przyjechał wrocławski biblista ks. dr hab. Mariusz Rosik, który wygłosił wykład pt. „Gołębica, zazdrosne anioły i diabeł – czyli o tym, co chrzest Jezusa ma wspólnego z moim”

CZYTAJ DALEJ

Watykan: papież odpoczywał, podziękował za nadesłane życzenia

2023-06-08 20:34

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

Jego Świątobliwość Papież Franciszek spędził dzień na odpoczynku – poinformował dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.

Personel medyczny śledzący przebieg pooperacyjny papieża donosi, że był on karmiony dietą płynną. Jego parametry hemodynamiczne i oddechowe są stabilne. Przebieg pooperacyjny wydaje się prawidłowy.

CZYTAJ DALEJ

Minister Rzeczkowska: nauczyciele wychowania szkolnego i przedszkolnego otrzymają nagrodę w wysokości 1 125 zł

2023-06-09 11:56

PAP/Paweł Supernak

Minister finansów Magdalena Rzeczkowska

Minister finansów Magdalena Rzeczkowska

Nauczyciele wychowania szkolnego i przedszkolnego otrzymają specjalną nagrodę z okazji 250. rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej w wysokości 1 125 zł - poinformowała w piątek minister finansów Magdalena Rzeczkowska.

"To jest nagroda specjalna z okazji 250. rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej (...) dla każdego nauczyciela - przedszkole, inna forma wychowania przedszkolnego, szkoła, placówka. Taką nagrodę nauczyciele otrzymają" - powiedziała szefowa resortu finansów podczas wspólnej konferencji z premierem Mateuszem Morawieckim.

CZYTAJ DALEJ
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję