Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Spotkanie z Mikołajem

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Marek Kamiński

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Już po raz kolejny Zakon Rycerski Świętego Jerzego Męczennika przygotował 340 paczek dla dzieci.

W tym roku spotkanie przed Świętami Bożego Narodzenia z Mikołajem, damami i kawalerami zakonu, odbyło się w XXX Liceum Ogólnokształcącym im. ks. bp Ignacego Krasickiego przy ul. Sowińskiego 50/56 w Łodzi.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Animatorzy z „Karuzeli atrakcji” przygotowali wiele gier i zabaw. Wszyscy chętnie i z dużym zaangażowaniem brali udział w proponowanych zajęciach. Dzieci bardzo radośnie zareagowały na przybycie Mikołaja z workiem pełnym prezentów. - Zapraszamy dzieci, które albo tej paczki w domu mogą nie dostać, albo sytuacja rodziny nie jest na tyle dobra, aby rodzice mogli przygotować prezenty. Bawimy się troszeczkę w Świętego Mikołaja. Widząc radość i uśmiech na twarzy dzieci, to jest dla nas najważniejsza nagroda – powiedział dr Paweł Michalak, Wielki Prior Zakonu Rycerskiego Świętego Jerzego Męczennika.

Reklama


Rolę pomocników Mikołaja przyjęli damy i kawalerowie zakonu. Tak jak w poprzednich latach, tak i w tym roku, akcja mogła się odbyć dzięki wielkiemu zaangażowaniu członków zakonu, którzy poświęcili wiele godzin na koordynowanie przedsięwzięcia. Głównym darczyńcą była firma Carrefour Polska w osobach dyrektora Andrzeja Stysińskiego i dyrektora regionalnego Krystiana Mrowińskiego.

Wieczór zakończył się poczęstunkiem wypieków przygotowanym przez Cukiernię Braci Miś. Dla dzieci najpiękniejszym prezentem było serdeczne i radosne spotkanie z Mikołajem, który wręczył każdemu świąteczną paczkę. Jak powiedziała kanclerz zakonu Małgorzata Stępniewicz, pozostałe paczki przedstawiciele zakonu dostarczą do Domów Dziecka, Pogotowia Opiekuńczego oraz do parafii.

2023-12-08 10:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

„Powołania kapłańskie AD 2020” – kim są młodzi, którzy zdecydowali się wstąpić do seminarium?

Kim są młodzi ludzie, którzy rok temu zdecydowali się wstąpić do seminarium? Z jakich pochodzą środowisk? Jakie są ich motywacje, poglądy, zainteresowania, plany na przyszłość? – na te i wiele innych pytań, znaleźć można odpowiedź w książce ks. prof. Krzysztofa Pawliny „Powołania kapłańskie AD 2020”. Publikacja powstała na podstawie badań przeprowadzonych w ubiegłym roku w seminariach duchownych w Polsce wśród nowo przyjętych kandydatów do kapłaństwa. Książka ukazała się niedawno nakładem Wydawnictwa Naukowego Collegium Bobolanum.

Książka ks. prof. Krzysztofa Pawliny powstała na podstawie ogólnopolskich badań przeprowadzonych na początku roku akademickiego 2019/2020, w formie ankiety wśród nowo przyjętych kandydatów do seminariów, jeszcze przed rozpoczęciem jakichkolwiek zajęć. W sumie uzyskano 289 ankiet z 38 wyższych seminariów duchownych. Spośród wszystkich seminariów zaproszonych do udziału, kwestionariusza nie odesłały jedynie 4 seminaria: przemyskie, olsztyńskie, zielonogórskie i zamojsko – lubaczowskie. Ks. prof. Pawlina zwraca uwagę na wysoką pod względem formalnym jakość otrzymanego materiału.

CZYTAJ DALEJ

Józefowa piecza nad Jasną Górą

2024-03-01 11:36

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Episkopat Flickr

- Mało kto przyjeżdżając do Domu Matki wie, że nieopodal znajduje się Dom Józefa, gdzie już wiele osób znalazło sens swego życia - mówi jeden z paulinów opiekujących się duszpasterstwem „na Halach” pod szczególną pieczą św. Józefa, bo sercem jest kaplica pod jego wezwaniem. Obecności tego Świętego nie może zabraknąć w sanktuarium maryjnym jakim jest Jasna Góra. Przed nami marzec. W Kościele jest on tradycyjnie miesiącem dedykowanym Świętemu Józefowi, oblubieńcowi Maryi.

Na Jasnej Górze jest kilka wizerunków Opiekuna Jezusa, ale najważniejszym jest XVII-wieczny obraz św. Józefa z Dzieciątkiem Jezus malarza jasnogórskiego, na którym postacie zdobią srebrne sukienki. Wizerunek znajduje się w bocznym ołtarzu Bazyliki. Tu odprawiana jest przez cały miesiąc Msza św. o godz. 7.00, a przed uroczystością 19 marca nowenna.

CZYTAJ DALEJ

Miejsce rozwijania talentów

2024-03-04 16:27

[ TEMATY ]

dzieci

Caritas

Zielona Góra

Caritas Diecezji Zielonogórsko‑Gorzowskiej

Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom

materiały organizatora

Klub Twórczego Dziecka „Świat w dłoniach” to miejsce, w którym każde dziecko może rozwijać swój potencjał

Klub Twórczego Dziecka „Świat w dłoniach” to miejsce, w którym każde dziecko może rozwijać swój potencjał

Klub Twórczego Dziecka „Świat w dłoniach” działający przy Caritas diecezjalnej zaprasza na marcowe zajęcia!

Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom Caritas diecezjalnej zaprasza najmłodszych do Klubu Twórczego Dziecka „Świat w dłoniach”. W jego ramach odbywają się zajęcia z elementami arteterapii.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję