Reklama

Niedziela Łódzka

Ujazd: II Mistrzostwa Polski w Tańcu Narodowym

[ TEMATY ]

Łódź

archidiecezja łódzka

Piotr Drzewiecki

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W Ujeździe odbył się X Ogólnopolski Turniej Tańca Narodowego w Formie Towarzyskiej oraz II Mistrzostwa Polski w Tańcu Narodowym PTT.

W sali Miejskiego Centrum Sportu w Ujeździe wczesnym popołudniem rywalizowały ze sobą dzieci od najmłodszych do 14 roku życia w X Ogólnopolskim Turnieju Tańca Narodowego w Formie Towarzyskiej. Zaprezentowali skoczną „Polkę” i dostojnego „Krakowiaka”, a oceniani byli przez ośmiu sędziów, należących do Polskiego Towarzystwa Tanecznego.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Poziom turnieju był bardzo wysoki. Po południu radosnym odtańczeniem „Poloneza”, podczas którego każdy z obecnych zespołów przygotował własny fragment choreografii, rozpoczęły się II Mistrzostwa Polski w Tańcu Narodowym Polskiego Towarzystwa Tanecznego. Pary z całej Polski rywalizowały ze sobą tańcząc radosnego „Krakowiaka”, efektownego „Oberka”, melancholijnego „Kujawiaka” oraz dynamicznego „Mazura”. - Propagujemy turnieje od 10 lat. Jest to 10 lat przepięknego rozwoju, gdzie zaczynaliśmy od kilku par, które przyjeżdżały do nas, by zatańczyć i zobaczyć jak to u nas wygląda, aż do 121 par, które dziś goszczą na Mistrzostwach! Minione edycje pokazały, że wprowadzenie Turnieju Tańca Narodowego do kalendarza imprez kulturalnych naszego regionu było trafną decyzją i spotkało się z ogromnym zainteresowaniem zarówno par tanecznych, jak i widzów – mówi Mariusz Wolski, pomysłodawca i organizator turnieju.

Reklama

Głównymi celami Turnieju, jakie przyświecają jego organizatorom, są: ochrona dziedzictwa narodowego, popularyzacja tańców polskich w szczególności wśród dzieci i młodzieży, integracja dzieci, młodzieży i dorosłych z obszarów wiejskich i miejskich oraz kulturowa wymiana doświadczeń. Nagrody dla najlepszych par ufundowała Gmina Ujazd.

Na parkiecie Gminnego Ośrodka Kultury zaprezentowali się tancerze ludowi z szesnastu zespołów z całej Polski, m.in. Zespół Pieśni i Tańca „Warmia”, Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Lisiecka”, Zespół Pieśni i Tańca „Lubochnianie”, Reprezentacyjny Zespół Pieśni i Tańca „Poltex”, Wielkopolski Klub Tańców Polskich, Międzyszkolny Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiak”, Zespół Pieśni i Tańca „Silesianie” Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz Zespół Pieśni i Tańca „Dobczyce” Organizatorem Turnieju i Mistrzostw Polski była Gmina Ujazd, Gminny Ośrodek Kultury w Ujeździe, Szkoła Podstawowa w osiedlu Niewiadów im. Polskich Olimpijczyków oraz Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca Niewiadów.

Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Ujazdu Artur Pawlak.

2023-12-08 12:30

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Tomaszów Maz.: "Przystań Wiary"

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Paulina Dębiec

Zakończył się pierwszy dzień weekendowego wydarzenia "Przystań wiary" organizowanego przez wspólnotę - zespół Przystań Dwunastu oraz parafię św. Rodziny w Tomaszowie Mazowieckim.

CZYTAJ DALEJ

Józefowa piecza nad Jasną Górą

2024-03-01 11:36

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Episkopat Flickr

- Mało kto przyjeżdżając do Domu Matki wie, że nieopodal znajduje się Dom Józefa, gdzie już wiele osób znalazło sens swego życia - mówi jeden z paulinów opiekujących się duszpasterstwem „na Halach” pod szczególną pieczą św. Józefa, bo sercem jest kaplica pod jego wezwaniem. Obecności tego Świętego nie może zabraknąć w sanktuarium maryjnym jakim jest Jasna Góra. Przed nami marzec. W Kościele jest on tradycyjnie miesiącem dedykowanym Świętemu Józefowi, oblubieńcowi Maryi.

Na Jasnej Górze jest kilka wizerunków Opiekuna Jezusa, ale najważniejszym jest XVII-wieczny obraz św. Józefa z Dzieciątkiem Jezus malarza jasnogórskiego, na którym postacie zdobią srebrne sukienki. Wizerunek znajduje się w bocznym ołtarzu Bazyliki. Tu odprawiana jest przez cały miesiąc Msza św. o godz. 7.00, a przed uroczystością 19 marca nowenna.

CZYTAJ DALEJ

Przez muzykę, przez słowo

2024-03-04 17:08

[ TEMATY ]

muzyka

Archiwum zespołu

O artystycznych pasjach, najnowszej płycie i planach koncertowych rozmawiamy z Marcinem Wargockim

Aleksandra Lechowska - Marcin, co się działo w Twoim życiu przez ostatnie 2 lata od premiery ostatniej płyty?

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję