Reklama

Wiadomości

Senat rozpoczął obrady, zajmie się m.in. nowelą ustawy o finansowaniu procedury in vitro z budżetu państwa

W piątek po godz. 11 Senat wznowił przerwane 30 listopada posiedzenie; zajmie się m.in. nowelą ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, zakładającą refundację metody in vitro z budżetu państwa.

[ TEMATY ]

senat

Michał Józefaciuk/senat.gov.pl

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Przed rozpoczęciem obrad Senat uczcił minutą ciszy zmarłego 30 listopada senatora I kadencji Bolesława Józefa Fleszara.

Zmiana ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (był to projekt obywatelski), którą rozpatruje Senat, przewiduje obligatoryjne przygotowanie, wdrożenie i finansowanie programu polityki zdrowotnej leczenia niepłodności, obejmującego procedury medyczne wspomaganej prokreacji, w tym zapłodnienie pozaustrojowe. Nowelizacja została uchwalona przez Sejm w minionym tygodniu.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Marszałek Senatu Małgorzata Kidawa-Błońska poinformowała, że po sporządzeniu sprawozdania przez senacką Komisję Gospodarki Narodowej i Innowacyjności ws. nowelizacji ustawy w celu wsparcia odbiorców energii elektrycznej, paliw gazowych i ciepła, porządek obrad zostanie uzupełniony o ten punkt.

Reklama

Nowela służy zminimalizowaniu podwyżek cen energii i gazu dla odbiorców w gospodarstwach domowych, podmiotów użyteczności publicznej (szpitale, szkoły, przedszkola, ośrodki pomocy społecznej) oraz jednostek samorządu terytorialnego po 31 grudnia 2023 r.

"Ponadto w przypadku przygotowania druku ws. projektu uchwały w 75. rocznicę uchwalenie Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka, porządek obrad może zostać uzupełniony o drugie czytanie tego projektu" - przekazała Kidawa-Błońska.

Senat ma zająć się także zmianami w komisjach senackich. (PAP)

autor: Katarzyna Krzykowska

ksi/ par/

2023-12-08 11:38

Ocena: 0 -2

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Sejm przyjął uchwałę ws. ludobójstwa chrześcijan i innych mniejszości religijnych w Iraku

[ TEMATY ]

polityka

senat

sejm

www.sejm.gov.pl/ Krzysztof Białoskórski

Sejm RP w specjalnej uchwale potępił dziś akty ludobójstwa chrześcijan i innych mniejszości religijnych, dokonywane przez terrorystów z tzw. Państwa Islamskiego. Posłowie wyrazili także solidarność z prześladowanymi w północnym Iraku i Syrii.

Posłowie przyjęli uchwałę "w sprawie ludobójstwa dokonywanego na chrześcijanach, jazydach, Kurdach oraz innych mniejszościach religijnych i etnicznych przez organizację terrorystyczną tzw. Islamskie Państwo (ISIS) na obszarze północnego Iraku i Syrii".

CZYTAJ DALEJ

Dziś Jezus odsłania przed nami więź, która łączy Go z nami

2024-02-12 13:25

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Rozważania do Ewangelii J 15, 9-17.

Poniedziałek, 4 marca. Święto św. Kazimierza, królewicza

CZYTAJ DALEJ

Przez muzykę, przez słowo

2024-03-04 17:08

[ TEMATY ]

muzyka

Archiwum zespołu

O artystycznych pasjach, najnowszej płycie i planach koncertowych rozmawiamy z Marcinem Wargockim

Aleksandra Lechowska - Marcin, co się działo w Twoim życiu przez ostatnie 2 lata od premiery ostatniej płyty?

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję