52-letni dziennikarz amerykański, Greg Burke został mianowany watykańskim doradcą ds. mediów. Burke był w ostatnim czasie korespondentem telewizji Fox News. Wcześniej pracował dla agencji prasowych oraz dla tygodnika "Time". To jemu przypisuje się wysunięcie kandydatury bł. Jana Pawła II na Człowieka Roku tygodnika "Time", które to wyróżnienie przyznano Ojcu Świętemu w 1994 r. To, a także fakt jego narodowości oraz tego, że to z Ameryki płyną najostrzejsze głosy krytyczne o brakach i błędach w sposobie komunikacji Stolicy Apostolskiej stały - zdaniem "Corriere della Sera" -
za wyborem amerykańskiego dziennikarza, który od 24 lat mieszka w Rzymie. W ostatnim czasie Burke otrzymał także obywatelstwo włoskie.
Włoski dziennik przeprowadził krótką rozmowę z amerykańskim dziennikarzem. Żurnalista podkreślił w niej, że nowe zajęcie jest dla niego wyzwaniem. Komunikację Stolicy Apostolskiej porównał do wielkiego, delikatnie manewrującego okrętu. - Nie wejdę na niego w sposób, w jaki czynią to marines - podkreślił, zaznaczając, że potrzebna jest roztropność. W czym może po-
móc? Greg Burke uważa, że przede wszystkim w zbliżeniu ze światem Internetu. - Kiedy Kuria Rzymska mówi i robi coś czy to w łacinie, czy w klasycznym angielskim, idzie to do świata, który mówi angielskim internetowym. Pomogę brać pod uwagę ten właśnie świat.
Watykańska Dykasteria ds. Ewangelizacji mianowała ks. dr. Macieja Będzińskiego z diecezji radomskiej dyrektorem krajowym Papieskich Dzieł Misyjnych (PDM) w Polsce na drugą, pięcioletnią kadencję.
Dr Maciej Będziński jest księdzem diecezji radomskiej. Urodził się 29 stycznia 1981 r. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk abpa Zygmunta Zimowskiego 27 maja 2006 r. W latach 2014-2021 był sekretarzem krajowym Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary i Papieskiego Dzieła św. Piotra Apostoła w Polsce. W 2021 r. został dyrektorem Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce.
18 tysięcy osób odwiedziło szczątki św. Franciszka, pierwszego dnia wystawienia ich na widok publiczny. Jeszcze można się zapisać na wizytę w Asyżu i oddanie czci relikwiom. Pozostały ostatnie wolne terminy. Szacuje się, że w ciągu 30 dni relikwie Biedaczyny z Asyżu odwiedzi i odda im cześć ok. 400 tys. wiernych.
Pierwszy dzień ekspozycji doczesnych szczątków św. Franciszka – niedziela 22 lutego – przyniósł napływ 18 tys. wiernych. Każdej godziny cześć relikwiom świętego, szczątkom wydobytym z sarkofagu i wystawionym po raz pierwszy na widok publiczny, oddawało 1500 osób.
Każdego dnia Wielkiego Postu podamy Ci jedno konkretne pytanie, które Jezus zadaje w Ewangeliach (np. „Czy wierzysz?”, „Czego szukacie?”, „Czy miłujesz Mnie?”). Bez moralizowania. Niech to będzie zaproszenie do osobistej konfrontacji i zmierzenie się z własnymi trudnościami w czasie tegorocznej wielkopostnej drogi.
Piotr zaczął tonąć, gdy skupił się na falach. Zwątpienie często rodzi się z nadmiaru bodźców i braku skupienia na Bogu. Najważniejsze też dla nas, uwierzyć w Syna Bożego, w Jego boską moc, w Jego obecność, która oznacza zbawienny ratunek. Doświadczenie mocy Jezusa i Jego zbawczego działania jest uwarunkowane naszą wiarą. Piotr szedł po jeziorze, ale uląkł się i zwątpił w pomoc Jezusa. Trzeba bardziej zaprosić Go do łodzi swojego życia, mieć z Nim osobistą relację wiary i miłości. Odwagi, Ja jestem, nie bójcie się.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.