Reklama

Niedziela Małopolska

Kraków: 15 Modlitwa za Zranionych w Kościele katolickim

W pierwszy piątek Wielkiego Postu Kościół w Polsce, w odpowiedzi na wezwanie papieża Franciszka, obchodzi Dzień modlitwy i solidarności z Osobami Skrzywdzonymi wykorzystaniem seksualnym. Grupa świeckich katolików z Krakowa, która zainicjowała w czerwcu 2019 r. cykliczne wydarzenia "Modlitwa za Zranionych w KK", zaprasza do udziału w specjalnych nabożeństwach.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

- Jesteśmy przekonani, że pokorna i płynąca z serca wspólna modlitwa za skrzywdzonych, często niezrozumianych w swoim bólu, wyrasta z sedna naszej wiary w Jezusa Chrystusa, który przyjął na siebie ludzkie cierpienie. Zapraszamy na to wydarzenie osoby, które zmagają się ze zranieniem wykorzystania na tle seksualnym oraz tych, którym szczególnie bliska jest troska o osoby Zranione - mówi KAI Anna Dziduszko, współorganizatorka Modlitw.

W ramach Dnia modlitwy i solidarności z Osobami Skrzywdzonymi odbędą się specjalne nabożeństwa organizowane 16 lutego w krakowskich kościołach, między innymi w:

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

- Bazylice św. Floriana w Krakowie (ul. Warszawska 1b, 31-155 Kraków). Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18.00 drogą krzyżową. O godzinie 18.30 zostanie odprawiona Msza święta w intencji osób Zranionych

- Kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej Klasztoru Augustianów (ul. Augustiańska 7, 31-064 Kraków). Droga krzyżowa w intencji osób Zranionych zostanie odprawiona po Mszy św. o godzinie 18.00

- Kościele Zmartwychwstania Pańskiego (ul. Łobzowska 10, 31-140 Kraków)

- Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie (ul. Totus Tuus 34, 30-610 Kraków). Droga krzyżowa w intencji osób Zranionych rozpocznie się o godzinie 18.00

- Kościele pw. św. Karola Boromeusza (Zdrowa 31, 31-215 Kraków). O godzinie 18.30 zostanie odprawiona droga krzyżowa w intencji osób Zranionych

Szczegółowe informacje: https://www.facebook.com/events/2114439162230086

2024-02-15 20:29

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

28 lutego Dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystywania seksualnego małoletnich

[ TEMATY ]

Zranieni w Kościele

pixabay.com

Kościół w Polsce obchodzić będzie wkrótce Dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystywania seksualnego małoletnich. Zgodnie z postanowieniem Episkopatu jest on obchodzony w pierwszy piątek Wielkiego Postu – w tym roku będzie to 28 lutego. Biuro Delegata KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży opracowało w związku z tym specjalną broszurę z materiałami duszpasterskimi pt. „Modlitwa zranionego Kościoła”.

Wydawnictwo zawiera m.in. list do proboszczów o konieczności okazywania wsparcia osobom wykorzystanym seksualnie przez duchownych i rozważania Drogi Krzyżowej przygotowane przez jedną ze skrzywdzonych osób. Są także teksty liturgiczne przeznaczone na Dzień Modlitwy i pokuty, w tym propozycja okolicznościowej homilii i modlitwy wiernych.
CZYTAJ DALEJ

Psalm na Niedzielę Palmową. Jeden z najbardziej poruszających tekstów w Biblii

2025-04-13 09:13

[ TEMATY ]

Biblia

Niedziela Palmowa

Psalm 22

Karol Porwich/Niedziela

W ogólnym kontekście żydowskim psalm jest czasami kojarzony z modlitwami osób i społeczności znajdujących się w trudnej sytuacji. Jest on także wiązany z wydarzeniami historycznymi, w których naród izraelski odczuwał poczucie opuszczenia, ale także nadzieję na zbawienie - mówi Shlomo Libertovsky, wykładowca Tory w Bet Szemesz, komentując Psalm 22 dla Centrum Heschela na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II, śpiewany w Niedzielę Palmową.

Jak podkreśla Libertovsky, „psalm 22 jest jednym z najbardziej poruszających psalmów w Biblii, ponieważ dotyka ludzkiego doświadczenia cierpienia, poszukiwania sensu życia, poczucia opuszczenia, ale także nadziei i odkupienia”.
CZYTAJ DALEJ

Nabożeństwo na zakończenie Wielkiej Nowenny w intencji Ojczyzny

2025-04-14 08:38

[ TEMATY ]

nowenna

Nowenna za Ojczyznę

Mat.prasowy

Już we wtorek, 15 kwietnia uroczyste zakończenie Wielkiej Nowenny w intencji Ojczyzny, a 27 kwietnia – zawierzenie Polski i świata Bożemu Miłosierdziu.

W Wielki Wtorek decyzją ks. bpa Krzysztofa Włodarczyka w bydgoskiej Katedrze będzie miało miejsce uroczyste zakończenie trwającej od 11 lutego Wielkiej Nowenny w intencji Ojczyzny „Polska na Skale”. Nowenna jest inicjatywą wszystkich ludzi dobrej woli, w tym kapłanów, wiernych świeckich, wiernych z wspólnot katolickich, którym na sercu leży dobro Ojczyzny. Codziennie przez 9 tygodni rzesze Polaków w kraju i za granicą, prosząc o Boże Miłosierdzie i Boską interwencję dla Polski, odmawia jedną część Różańca św, Koronkę do Miłosierdzia Bożego i modlitwę za Ojczyznę. Wg statystyk, dołączenie do Nowenny zgłosiło przez stronę polskanaskale.pl prawie 11300 osób, 177 duchownych, ponad 400 parafii i klasztorów oraz prawie 300 wspólnot modlitewnych. Wiemy, że wiele osób modli się nie zgłaszając poprzez Internet swojego udziału w tym nabożeństwie.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję