Reklama

Niedziela Podlaska

Rudka

Myśl stała się faktem - wprowadzenie relikwii bł. ks. Jerzego

Niedziela podlaska 46/2012, str. 2

[ TEMATY ]

bł. Jerzy Popiełuszko

relikwie

Anna Mularska

Ks. Andrzej Kiersnowski odprawia Mszę św., podczas której odbyło się uroczyste wprowadzenie relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Ks. Andrzej Kiersnowski odprawia Mszę św., podczas której odbyło się uroczyste wprowadzenie relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

21 października w parafii pw. Trójcy Świętej w Rudce odbyło się uroczyste wprowadzenie relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki połączone z prelekcją o kapłanie męczenniku. Jak podkreślił proboszcz parafii ks. Andrzej Kiersnowski, jest to historyczne i niezwykle wzruszające wydarzenie, które - jak wierzymy i ufamy - przyniesie trwały owoc w sercach wielu ludzi. Uroczystości odbyły się podczas Mszy św. sprawowanej o godz. 8.30, której przewodniczył gospodarz parafii.

Chór parafialny przygotował oprawę liturgiczną oraz odśpiewał hymn beatyfikacyjny ks. Popiełuszki. Jak mówił ks. Kiersznowski, ten dzień jest także dla niego bardzo ważny i znaczący w wymiarze osobistym: „Myśl o sprowadzeniu relikwii bł. ks. Jerzego pojawiła się, gdy rok temu byłem gościem w Warszawie na Żoliborzu, gdzie wraz z innymi księżmi, którzy pełnili przymusową służbę wojskową w jednostkach kleryckich, otrzymałem medal imienia bł. ks. Jerzego. Dziś ta myśl stała się faktem” - stwierdził. Następnie wspomniał, że miał możliwość ujrzeć ks. Popiełuszkę za życia, gdy jako kleryk drohiczyńskiego seminarium był ceremoniarzem w czasie pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. Ks. Jerzy był wtedy odpowiedzialny za służby medyczne. „Gdybym wiedział, że widzę przyszłego świętego, na pewno bardziej bym zwrócił na niego uwagę” - zażartował. Wspomniał także o pogrzebie kapłana, w którym także miał możliwość uczestniczyć, o wielkich tłumach zgromadzonych przy trumnie i o tej modlitewnej zadumie, jaka towarzyszyła tej śmierci.

Po liturgii każdy z parafian mógł uczcić relikwie Kapłana Męczennika poprzez ich ucałowanie. Teraz przyszedł czas na poniesienie w swoje życie duchowego dziedzictwa bł. Jerzego Popiełuszki i prawdziwe uszanowanie ofiary jego młodego życia, gdy „przelał swoją niewinną krew za nas wszystkich” - jak mówił kiedyś Jan Paweł II.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2012-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Miłość i służba

[ TEMATY ]

bł. Jerzy Popiełuszko

miłość

Wojciech Obremski

W niedzielę 18 października, w przeddzień rocznicy męczeńskiej śmierci ks. Jerzego, w kościele w Parszowicach odbyła się uroczystość ku czci błogosławionego kapłana - męczennika. Przewodniczył jej biskup senior Stefan Cichy.
CZYTAJ DALEJ

Zwolenniczka aborcji pobiła katolicką działaczkę pro-life podczas wywiadu

2025-04-07 09:17

[ TEMATY ]

wywiad

aborcja

pro‑life

Nowy Jork

zwolenniczka

Savannah Craven Antao

Harlem

Live Action - YouTube

Zwolenniczka aborcji rzuciła się z pięściami na katolicką działaczkę pro-life

Zwolenniczka aborcji rzuciła się z pięściami na katolicką działaczkę pro-life

To miał być wywiad jak każdy inny. Katolicka działaczka pro-life Savannah Craven Antao przeprowadzała na Harlemie w Nowym Jorku wywiad ze zwolenniczką aborcji. To, co stało się później szokuje.

Jak relacjonuje portal wPolityce.pl, do ataku doszło, gdy napastniczka dowiedziała się o pro-life’owym stanowisku Savannah.
CZYTAJ DALEJ

Rada przy Delegacie KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży będzie spotykać się częściej

2025-04-08 18:36

[ TEMATY ]

ochrona dzieci i młodzieży

BP KEP

Spotkanie Rady przy Delegacie KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży (Warszawa, 8.04.2025 r.)

Spotkanie Rady przy Delegacie KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży (Warszawa, 8.04.2025 r.)

Aktualne i planowane działania Centrum Ochrony Dziecka i Fundacji Świętego Józefa, szkolenie całego systemu i podsumowanie Dnia modlitwy i solidarności to tematy posiedzenia Rady przy Delegacie KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży. Spotkanie pod przewodnictwem abp. Wojciecha Polaka odbyło się 8 kwietnia w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie.

Podczas spotkania podjęto decyzję, że Rada będzie odtąd spotykać się częściej. Wiosenne i jesienne spotkanie - jak dotychczas stacjonarnie, a pomiędzy będą odbywa się spotkania online. Częstsze spotkania pozwolą na sprawniejszą wymianę informacji i bieżące reagowanie na pojawiające się wyzwania i potrzeby, co zwiększy efektywność działań Rady.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję