Reklama

Aspekty

Rokitno. Ku dojrzałości chrześcijańskiej

Diecezjalna Diakonia Deuterokatechumenatu zorganizowała pierwsze rekolekcje. W dniach 8-9 października w Rokitnie formowali się oazowicze, którzy przeżyli Oazę Nowego Życia I stopnia.

Rekolekcje DDD to pięć weekendowych spotkań w ciągu roku. Podczas każdego zjazdu przeżywane są dwa z dziesięciu Drogowskazów Nowego Człowieka. – Rekolekcje skierowane są do osób po jedynce, które z różnych powodów nie mają możliwości formacji rocznej w swojej parafii – wyjaśnia moderator diakonii ks. Łukasz Sławiński.

Formacja roczna jest bardzo ważna w Ruchu Światło-Życie, ponieważ przygotowuje do przeżycia intensywnych rekolekcji wakacyjnych. Bez wcześniejszej formacji uczestnicy mają trudność z przyjęciem treści i nie są w stanie w pełni skorzystać z danego im czasu.

Podczas rekolekcji DDD odbywa się praca w grupach, przeżywane są również celebracje, które wieńczą poszczególne Drogowskazy. - Uczestnicy dostaną podręczniki do pracy rocznej, z których będą mogli korzystać po powrocie do domu, bo pamiętajmy, że program formacji jest rozłożony na cały rok i normalnie w parafii tak się to powinno przeżywać – mówi ks. Łukasz.

Reklama

Terminy kolejnych rekolekcji to: 26-27 listopada, 11-12 lutego, 25-26 marca i 20-21 maja. Można dołączyć od dowolnego zjazdu, choć oczywiście warto przeżyć wszystkie spotkania.

Czym jest deuterokatechumenat i czym zajmuje się DDD? – artykuł na ten temat ukaże się w papierowym wydaniu Niedzieli, już 17 października. Zachęcamy do śledzenia profilu diakonii. Zapraszamy do galerii zdjęć z rekolekcji.

2021-10-09 13:29

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jubileusz oazy już za dwa lata

[ TEMATY ]

oaza

Ruch Światło‑Życie

Rokitno

Lubuska Oaza

Weronika Bołbot

W dniach 23-25 września w Rokitnie trwała V Kongregacja Diakonii Ruchu Światło-Życie Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Jej przewodnim tematem były przygotowania do jubileuszu 50-lecia Ruchu w naszej diecezji.

Moderator diecezjalny ks. Dariusz Korolik zaprezentował znak, który będzie towarzyszył oazowiczom przez najbliższe dwa lata przygotowań. Katechezę na temat jubileuszu i świętowania w Piśmie Świętym wygłosił ks. Wojciech Oleśków, moderator oazy dorosłych. Kongregację zakończono 25 września Mszą świętą w bazylice rokitniańskiej pod przewodnictwem biskupa Adriana Puta, do niedawna moderatora diecezjalnego. Kolejna kongregacja została zapowiedziana na październik 2023.

CZYTAJ DALEJ

Jezus jest Drogą, Prawdą i Życiem

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mk 6, 53-56.

Poniedziałek, 6 lutego 2023. Świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy, wsp. dow.

CZYTAJ DALEJ

Ukraina: Kościół greckokatolicki odchodzi od kalendarza juliańskiego

2023-02-06 20:08

[ TEMATY ]

Kościół greckokatolicki

Karol Porwich/Niedziela

Ukraiński Kościół Greckokatolicki (UKGK) w Ukrainie rezygnuje z używanego dotychczas kalendarza juliańskiego i od 1 września przejdzie na nowy styl obchodzenia świąt stałych – ogłosił w poniedziałek zwierzchnik tego Kościoła, arcybiskup większy kijowsko-halicki Światosław Szewczuk.

Decyzje w sprawie zmiany kalendarza przyspieszyła wojna Rosji przeciw Ukrainie – wyjaśnił PAP o. Ihor Jaciw, dyrektor departamentu komunikacji UKGK.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję