Reklama

Kościół

Tarnów: Bp Andrzej Jeż przyjął uchodźców w swoim domu

Biskup tarnowski Andrzej Jeż przyjął uchodźców wojennych z Ukrainy w swoim domu biskupim w Tarnowie. Wczoraj przy ul. Mościckiego schronienie znalazła czteroosobowa rodzina pochodząca z Iwano-Frankiwska. Dzisiaj natomiast dotarła trzyosobowa rodzina z Żytomierza.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

- Są to matki z dziećmi. Odpoczywają po męczącej podróży. Staramy się im zapewnić wszystko czego potrzebują. Są goszczeni przez biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża – mówi rzecznik ks. Ryszard Nowak.

Już kiedy zaczęła się wojna w Ukrainie, bp Andrzej Jeż zapowiadał, że chciałby przyjąć uchodźców w swoim domu.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2022-03-05 12:21

Oceń: +5 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kielce: nowy punkt pomocy Caritas dla uchodźców z Ukrainy

[ TEMATY ]

uchodźcy

Caritas

Kielce

PAP

W Kielcach otwarto nowy punkt pomocy Caritas dla uchodźców z Ukrainy. Już pierwszego dnia pomoc uzyskało w nim blisko sto osób. Punkt prowadzi Oleg Sakajew, który z żoną i dziećmi też uciekł z ogarniętej wojną Ukrainy. Małżeństwo jest dwujęzyczne, co bardzo ułatwia komunikację. W ojczyźnie zostawili rodzinę i cały dobytek życia.

Wszystkie dary pochodzą ze zbiórek zorganizowanych w parafiach diecezji kieleckiej, od Caritas, prywatnych darczyńców oraz ze sztabu pomocy Ukrainie działającego przy dzienniku kieleckim Echo Dnia.
CZYTAJ DALEJ

Zmarł o. Jan Andrzej Kłoczowski, dominikanin, duszpasterz i filozof

2025-04-12 11:40

[ TEMATY ]

zmarły

pl.wikipedia.org

Jan Andrzej Kłoczowski OP

Jan Andrzej Kłoczowski OP

Zmarł Jan Andrzej Kłoczowski OP, znany dominikanin, słynny duszpasterz akademicki w Krakowie, teolog, profesor filozofii, młodszy brat historyka, profesora Jerzego Kłoczowskiego. W lipcu skończyłby 88 lat - podał na FB ks. Andrzej Luter.

O. Jan Kłoczowski urodził się 5 lipca w 1937 r. w Warszawie. Ukończył historię sztuki w Poznaniu. Do zakonu dominikanów wstąpił w 1964 r. W 1975 r. obronił doktorant na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Habilitował się w Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie.
CZYTAJ DALEJ

Obchody 1000-lecia Korony Polskiej

2025-04-12 17:09

[ TEMATY ]

spotkanie

RED

W Krakowie trwają uroczyste obchody z okazji 1000-lecia koronacji Bolesława Chrobrego i 20. rocznicy śmierci św. Jana Pawła II organizowane przez wydawnictwo Biały Kruk. Dzisiejszy wieczór to seria wykładów Autorów Białego Kruka, którzy nie tylko poprzez swoje książki, ale i na żywo dzielą się z gośćmi spotkania swoją wiedzą, doświadczeniem i patriotyzmem podczas starannie przygotowanych prelekcji.

Wydarzenie to jest również premierą trzech wyjątkowych, rocznicowych książek: „Pierwsze królestwo” prof. Wojciecha Polaka, „Monarchia polska” prof. Grzegorza Kucharczyka oraz „Największy z rodu Polaków” Jolanty Sosnowskiej (tekst) i Adama Bujaka (zdjęcia).
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję